Ankara Etlik Şehir Hastanesi inşaatında işçiler eylem başlattı

Bir süredir çalışma, yatakhane ve yemekhane koşullarının düzeltilmesi talebinde bulunan inşaat işçileri taleplerinin yerine getirilmemesi üzerine eylem başlattılar. İş durduran ve yönetimle görüşmek isteyen işçiler, yemekhane önünde toplanarak taleplerinin derhal yerine getirilmesini istediler.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi inşaatında işçiler eylem başlattı

Ankara Etlik Şehir Hastanesi inşaatında işçiler eylem başlattı. Bir süredir çalışma, yatakhane ve yemekhane koşullarının düzeltilmesi talebinde bulunan inşaat işçileri taleplerinin yerine getirilmemesi üzerine eylem başlattılar. İş durduran ve yönetimle görüşmek isteyen işçiler, yemekhane önünde toplanarak taleplerinin derhal yerine getirilmesini istediler.

Haberin ayrıntıları gelecek….

Hastane inşaatında ne oluyor?

Geçtiğimiz hafta da çalışma koşullarının düzeltilmesi taleplerini dillendirdiklerinde işçiler polis taciziyle karşı karşıya kalmıştı. Bunun üzerine Ankara Dev Yapı-İş sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınlamıştı:

Ankara'da yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi şantiyesinde iki gündür polis tarafından işçi koğuşları da dahil olmak üzere GBT yapılıyor. Bugün GBT yapan polislerden birine nedenini sorduğumuzda ise Türkiye geneli bir uygulama olduğunu ve devam edeceği yönünde bilgileri olduğunu söylediler. Meclisten geçen OHAL'in kalıcı hale getirildiği yasa da göz önüne alınınca yeni Türkiye'nin resmi biraz daha net ortaya çıkmaya başlıyor.

İş cinayetlerinde umru olmayanlar, mesele sermayenin para kazanması olduğunda tüm kuvvetlerini işçilerin üzerine salıyorlar. Bir süredir hastanede çalışan işçilerin yemekler konusunda rahatsızlıklarının olduğu bilinmektedir. Çalışan sayılarının artması ile yeni yatakhaneler yapmak yerine koğuşlarda kalan sayılarını 4 kişiden 8 kişiye çıkarmak istemektedirler. Tüm bunlara itiraz eden işçiler bugün karşılarında GBT yapan polisleri bulmuşlardır. İşçiler yılmayacaklarını ve haklarını talep etmekten geri durmayacaklarını ifade ettiler.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler