Anarşist Gençlik'ten pankart eylemi: 'Arsız Kızılay'

Elazığ depreminin ardından para yardımı çağrısıyla tepki çeken ve sosyal medyada gündem olan Kızılay'ın Ensar Vakfı'na 8 milyon dolar bağışta bulunduğu ortaya çıkmıştı. Anarşist Gençlik İstanbul Üsküdar-Ünalan Köprüsü’ne “En(s)Arsız Kızılay” sloganının yazılı olduğu bir pankart asarak Ensar Vakfı’nı teşhir etti.

Anarşist Gençlik'ten pankart eylemi: 'Arsız Kızılay'

SiyasiHaber

Elazığ depreminin ardından para yardımı çağrısıyla tepki çeken ve sosyal medyada gündem olan Kızılay'ın Ensar Vakfı'na 8 milyon dolar bağışta bulunduğu ortaya çıkmıştı. Kızılay yetkilisi ise, paranın BaşkentGaz tarafından Ensar Vakfı’na bağışlanmak üzere Kızılay’a bağışlandığını açıklamıştı.

Çocuk tecevizleri ile bilinen Ensar Vakfı, Kızılay ve bağış konusunda bir paravan oluşturan BaşkentGaz ilişkisine dair tepkiler büyüyor. Anarşist Gençlik, sabah saatlerinde İstanbul Üsküdar-Ünalan Köprüsü'nde bir pankart eylemi gerçekleştirdi. “En(s)Arsız Kızılay” sloganının yazılı olduğu pankart ile vakıf teşhir edildi. 

Anarşist Gençlik'in eyleme dair hazırladığı bildiri metninde ise şu ifadeler yer aldı: 

'Kızılay'ın arsızlıkları sürüyor'

"İktidarın ön ayak olup kurumsallaştırdığı yolsuzluklar sistemi işliyor. Yandaş vakıf, kuruluş ve şirketlerin gerçekleştirdiği hırsızlık, yolsuzluk ve sömürü bir bir belgelenmeye devam ediyor. Milyonlarca liralık deprem vergilerine ve binlerce bağışçılarına rağmen Elazığ’da gerçekleşen depremin gecesi, bir tweet ile halktan en az 10’ar lira bağış toplamaya çalışan, ardından da bütün TC vatandaşlarına SMS atarak aynı çağrıyı yineleyen Kızılay’ın arsızlıkları sürüyor."

'Kızılay tacizci, tecavüzcü bir vakfa vergisiz para gönderilmesinin kanalı olmuş'

"Ankara’da doğalgaz dağıtım işlerini gerçekleştiren Başkentgaz adlı özel şirket, Kızılay’a 8 milyon dolar bağışlamış, ama bunun 75 bin doları Kızılay’da kalmak suretiyle 7 milyon 925 bin dolarının “yurt yapılması için” Ensar Vakfı’na verilmesini de şart koşmuş. Yani Kızılay tacizci, tecavüzcü bir vakfa vergisiz para gönderilmesinin kanalı olmuş, başkanı da dolandırıcıları aratmayan laf cambazlığı ile yapılan işlemin “vergi kaçırmak değil, vergiden kaçınmak” olduğunu anlatmaya çalıştı."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler