Anadolu Üniversitesi Hukuk’ta ‘hukuksuzluk’

Anadolu Üniversitesi, Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Başkanı Dr. Bülent Yücel görevinden alınarak, 12 yıldır verdiği ders de başka bir akademisyene verildi. Durumu hukuksuzluk olarak değerlendiren öğrenciler sosyal medyada #AnadoluHukuktaHukuksuzluk hastag'i açtı.

Anadolu Üniversitesi Hukuk’ta ‘hukuksuzluk’

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakütesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığını yürüten Dr. Bülent Yücel’in başkanlığının elinden alınıp, 12 yıldır devamlı bir biçimde vermiş olduğu dersin okul bünyesinde bulunan başka bir akademisyene verildiği ortaya çıktı.

BirGün Haber Merkezi’nin haberine göre, Yücel’in öğrencilerine gönderdiği bir mesajla ortaya çıkan olay, fakültede eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin tepkisini çekti.

Yücel, öğrencilerine gönderdiği mesajda, “Dönem başı itibarıyla Dekan vekili hocamız Prof. Dr. Hüseyin Özcan hocamızla birlikte yürüyeceğimiz kararlaştırılan Türk Anayasa Hukuku dersine ilişkin son dakika bir gelişme yaşanmış bulunmaktadır. Anabilim Dalı Başkanlığı görevimin sona ermesi üzerine, yeni yapılan ders planlamasıyla bana herhangi bir biçimde haber verilmeden ders ile ilişiğim kesilmiştir" ifadelerini kullandı.

Habere göre, Yücel’in yerine görevlendirilen isim, Arş. Gör. Dr. Derya Ormanoğlu oldu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler