Almanya’da mülteciler için 350 gösterici bir araya geldi

Sosyal mesafeyi koruyan ve maskeleriyle bir araya gelen Mannheim’lı aktivistler, Yunanistan ve diğer ülkelerde zor durumda olan mülteci hakları için insan zinciri oluşturdular.

Almanya’da mülteciler için 350 gösterici bir araya geldi

 

Almanya’da  Mültecilere yardım için faaliyetlerini sürdüren “Seebrucke” (Deniz Köprüsü) adlı kuruluş Mannheim’da maskeli ve sosyal mesafeyi koruyarak “birbirlerine temas etmeden” insan zincirli  eylemi yaptı.Yaklaşık 350 kişinin katıldığı eylem oldukça hareketli geçti , eyleme mannheim ve çevresinde faaliyet sürdüren demokratik kurum ve kuruluşların yanı sıra bazı siyasi partiler de destek verdi.

Mannheim Endüstristrasse’de toplanan kalabalık insan zinciri oluşturdu. Yapılan konuşmalarda mülteci kamplarında ve sinir boylarında yaşanan sorunlara dikkat çekilirken Avrupa devletlerinin olumsuz politiklarına tepki gösterildi. Özellikle  Yunanistanda’ki  mülteci kamplarındaki zor koşullara karşı duyarlılık istenirken kamlarda kalan mültecilerin bir an önce boşaltılması ve Almanya’ya yeleştirilmesi istendi…

Eylemde Sol Parti’li Federal Milletvekli Milletvekili Gökay Akbulut’un yanı sıra kurum temsilcileri ve Die Linke Milletvekili Gökay Akbulut’un yanı sıra kurulan serbest kürsüde Mannheim Mülteci Kampında kalan mülteciler de sorunlarını dile getiren konuşmalar yaparken eylemcilere de teşekkür edildi.Eylemde Kampta kalan mülteciler pencere ve balkonlardan slogan ve alkışlarla destek verdi.

Yaklaşık bir saat süren eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

(AVRUPA DEMOKRAT)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler