Almanya, İsrail'i tanımayan göçmenleri sınır dışı edecek

Almanya Başbakan Angela Merkel’in genel başkanı olduğu Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ittifakı, Almanya’da “antisemitizmin her türlüsünü” sınır dışı edilme gerekçesi haline getirecek bir mevzuat tasarısı üzerinde çalışıyor.

Almanya, İsrail'i tanımayan göçmenleri sınır dışı edecek

 

Almanya’da İsrail devletini tanımayan göçmenler sınır dışı edilecek. Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) ile Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ittifakı, Almanya’da “antisemitizmin her türlüsünü” sınır dışı edilme gerekçesi haline getirecek bir mevzuat tasarısı üzerinde çalıştığı dile getirildi.

Sputnik’in haberine göre; “Yahudilerin yaşam biçiminin mutlak kabulü” entegrasyonun temel ölçütlerinden biri olarak kabul edilecek. Habere göre “Almanya’daki Yahudi yaşam biçimini, ya da İsrail devletinin varlığını tanımayanlar” Almanya’da yaşama hakkına sahip olamayacak. Tasarının Yahudi soykırımını anma günü olan 27 Ocak tarihinde meclise sunulacağı belirtildi.

‘Kararlılıkla karşı çıkacağız’

Konuyla ilgili olarak konuşan CDU ve CSU ittiffakının başkan vekili Stephan Harbarth “Arap ve Afrika kökenli göçmenlerin anti semistliğine kararlıklıkla karşı çıkacağız” ifadesini kullandı. ABD Başkanı Donald Trump’ın, ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararının ardından Almanya’da düzenlenen bir eylemde İsrail bayrağı yakılması tartışma konusu olmuştu. Alman kamuoyunun bir bölümü duruma tepki göstermişti. Önergenin yaşanan bayrak krizinin üzerine gelmesi dikkat çekti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler