Ali İsmail Korkmaz’ın doğum gününde ‘Barış Koşusu’ düzenlendi

Gezi Direnişi’nde Eskişehir’de katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın doğum gününde “Umuda koşuyoruz” diyen yüzlerce kişi Hatay Barış Koşusun’da adımlarını Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünya için attı.

Ali İsmail Korkmaz’ın doğum gününde ‘Barış Koşusu’ düzenlendi

Gezi Direnişinde Eskişehir’de polisler ve eli sopalı esnaflar tarafından dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın doğum günü nedeniyle düzenlenen anma etkinlikleri dün (18 Mart 2018) Hatay Barış Koşusu ile devam etti. “Umuda koşuyoruz” diyen yüzlerce kişi adımlarını Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünya için attı.

Ali İsmail Korkmaz için adım atmaya gelenleri selamlayan Emel Korkmaz, Hatay Barış Koşusu’nun her sene aynı çoşkuyla, aynı heyecanla daha çok çoğalarak bu gerçekleştireceklerini söyleyerek, herkese teşekkür etti.

Koşu öncesi konuşan Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, koşuyu önümüzdeki yıllarda uluslararası hale getirmeyi düşündüklerini belirterek şunları söyledi:

“Geçen sene şakayla karışık burada koşu yapar mıyız dedik, bu sene buradayız. Keşke böyle ülkeler arası koşu yapsak, sınırları geçsek diyorduk. Belki 2 sene sonra onu da gerçekleştiririz. Barış adına hoş geldiniz. Birçok sponsorun desteği ve sizin katılımınızla gerçekleşti bu koşu. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız, iyi ki doğdun Ali İsmail.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, “Ali İsmail Korkmaz kardeşimizin adı her zaman barışla, huzurla anılsın diliyorum” açıklamasında bulundu.

Sendika.Org

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler