Ali İsmail Korkmaz, doğum gününde Barış Koşusu ve konserle anılacak

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’deki protestolarda polisler tarafından katledilen Ali İsmail Korkmaz anısına, doğum günü olan 18 Mart’ta Hatay’da ‘Barış Koşusu’ düzenlenecek. Koşu öncesi 17 Mart akşamı Leman Sam ve ALİKEV Müzik Grubu’nun katılacağı bir konser düzenlenecek.

Ali İsmail Korkmaz, doğum gününde Barış Koşusu ve konserle anılacak

SiyasiHaber

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de polis ve sopalı esnaflar tarafından linç edilerek katledilen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, doğum gününde etkinliklerle anılacak.

17 Mart Cumartesi saat 20.00’de Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan gecede, Leman Sam ve Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Müzik Topluluğu sahne alacak.

Ali İsmail Korkmaz’ın doğum günü olan 18 Mart Pazar günü saat 09.00’da ise ALİKEV ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Antakya Parkı’ndan başlayacak olan ‘Hatay Barış Koşusu’ düzenlenecek.

‘Yarış için değil barış için koşuyoruz’

Koşuya büyük bir ilgi olduğunu aktaran Ali İsmail Korkmaz'ın abisi Gürkan Korkmaz, sadece Hatay dışındaki şehirlerden 300 kişiye yakın bir başvuru olduğunu belirtti. Ali İsmail Korkmaz’ı 5 yıldır hayatın her alanında yaşatmaya çalıştıklarını belirten Korkmaz, “Kültür, sanat, eğitim gibi alanlardaki projelerimizle birlikte özellikle son 2 yıldır annem Emel Korkmaz’ın koşulara katılmasıyla ALİKEV sporla da birlikte anılmaya başladı. Bu yıl da doğum gününde Ali İsmail’i koşuyla anmak istedik” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ticaret Odası ve Defne Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği maratonun Antakya Parkı’ndan başlayacağını belirten Korkmaz, “Yarış için değil barış için koşuyoruz” ifadelerini kullandı.

hatay barış koşusu ile ilgili görsel sonucu

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler