Albay Dillon: Demokratik Suriye Güçleri'ni desteklemeyi sürdüreceğiz

IŞİD Karşıtı Ulusalararası Koalisyon'un Sözcüsü Dillon, 'Demokratik Suriye Güçleri'ni desteklemeyi sürdüreceğimizi açık bir şekilde Türkiye'ye ilettik. Menbic'te kalmaya devam edeceğiz' dedi.

Albay Dillon: Demokratik Suriye Güçleri'ni desteklemeyi sürdüreceğiz

ABD öncülüğündeki IŞİD Karşıtı Ulusalararası Koalisyon'un Sözcüsü Albay Ryan Dillon, “Demokratik Suriye Güçleri'ni desteklemeyi sürdüreceğimizi açık bir şekilde Türkiye'ye ilettik” dedi.

Erbil merkezli Rûdaw televizyonunun canlı yayınına katılan Ryan Dillon, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Dillon, Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) yapılan silah yardımına ilişkin, “IŞİD'e karşı DSG'yi desteklemeyi sürdürüyoruz. Daha önce dile getirdiğimiz gibi şimdi de yineliyoruz; IŞİD'e karşı mücadelede ihtiyaç olan silah ve aletleri sağlıyoruz. Bunu açık bir şekilde Türkiye'ye ilettik" dedi.

‘Türkiye, bizim neden Menbiç’te olduğumuzu çok iyi biliyor’

Koalisyon güçlerinin, Türkiye'nin sık sık "gireceğiz" dediği Menbic'te kalmaya devam edeceğini vurgulayan Dillon, “Türkiye, koalisyon güçlerinin neden bu kentte olduğunu çok iyi biliyor. Menbic, Fırat Nehri'nin berisinde bulunuyor ve DSG'nin denetimi alında” ifadelerini kullandı.

Dillon, Türkiye'den gelen Menbic'e operasyon düzenleneceği yönündeki sözleri hatırlatılarak, "Türkiye operasyon düzenlerse çekilecek misiniz?” sorusuna, “Henüz gerçekleşmeyen bir konu hakkında konuşamam” yanıtını verdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler