Aladağ'daki yurt yangınında ölen öğrencinin günlüğünden: Süleymancılara gidiyorum

Adana Aladağ'da Süleymancılara ait yurtta 10'u çocuk 12 kişi yaşamını yitirdiği yangında ölen ortaokul öğrencisi Cennet Karataş'ın günlüğünden bir sayfa yayımlandı. Karataş’ın günlüğünden yayınlanan sayfada, "Aladağ'a Süleymancılara gidiyorum. Annem ve babam benim için her şeyi yapıyorlar" yazdığı görüldü.

Aladağ'daki yurt yangınında ölen öğrencinin günlüğünden: Süleymancılara gidiyorum

Aladağ'daki yurt yangınında ölen öğrencinin günlüğü ortaya çıktı: Süleymancılara gidiyorum

Adana Aladağ'da Süleymancılara ait ortaokul yurdunda 29 Kasım 2016'da çıkan yangında 10'u çocuk 12 kişi yaşamını yitirmişti. Yangının ardından ihmaller zinciri olduğu ortaya çıkmıştı. Yangında yaşamını yitiren ortaokul öğrencisi Cennet Karataş'ın okul açılmadan yazdığı günlüğünden bir sayfayı ailesi paylaştı. 

"Okumak için elimden geleni yapıyorum"

Cumhuriyet'in haberine göre, Süleymancıların yurdunda kaldığını belirten Cennet Karataş'ın, "Okumak için elimden gelen imkanları değerlendireceğim" diye yazdı.

Aladağ'daki davayı takip eden Sosyal Haklar Derneği #Aladaga1kala etiketi ile ailesinin izniyle Cennet'in günlüğünden bir sayfa paylaştı. İşte Cennet'in günlüğündeki o sözler:

"Bugün okula gitmem için 8 günüm kaldı. 4. sınıfı bitirdim. 5.sınıfa geçtim. Aladağ'a Süleymancılara gidiyorum. Annem ve babam benim için her şeyi yapıyorlar. Ben de okumak için her şeyi yapıyorum. Eğer ben okursam kardeşlerimi de okuturum. Okumak için elimden gelen imkanları değerlendireceğim."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler