Akşener'in evine giden MHP'li gruba soruşturma başlatıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde toplanan MHP'li grup hakkında soruşturma başlatıldı. Olayı 'nümayiş' olarak nitelendiren İçişleri Bakanı Soylu, takibat için valiliğe talimat verildiğini söyledi.

Akşener'in evine giden MHP'li gruba soruşturma başlatıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önüne giderek slogan atan MHP’li grup hakkında hükümet kanadından ilk açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Soylu, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evininin önündeki nümayiş konusunda gerekli takibatın yapılması hususunda hemen İstanbul Valiliği talimatlandırılmıştır” dedi.

Valilik: Soruşturma başlatıldı

İstanbul Valiliği de, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Dün  saat 23.30 sıralarında İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in konutunun önünde meydana gelen izinsiz gösteri ve protesto eylemine katılanlar hakkında adli mercilere intikal ettirilmek üzere Valiliğimizce derhal tahkikat başlatılmıştır. Sayın Genel Başkan’ın konut güvenlik tedbirlerinin kaldırılması yönündeki farklı tarihli iki talebine rağmen konut çevre güvenliğini sağlamakla görevli polis ekibi Valiliğimizce görevine devam ettirilmektedir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimizin huzur ve sükûnuna yönelik her türlü eylem ve kişi hakkında yasaların verdiği görev ve yetkiler tereddütsüz yerine getirilecektir” denildi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler