AKP’ye oy çıkmayan köyler susuz ve yolsuz bırakıldı

CHP milletvekilleri Necati Yılmaz ve Ali Haydar Hakverdi, başkente 70 kilometre mesafedeki bazı köylerin sırf AKP’ye oy vermedikleri için susuz ve asfaltsız bırakıldığını söyledi.

AKP’ye oy çıkmayan köyler susuz ve yolsuz bırakıldı

CHP Ankara milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi ve Necati Yılmaz, Kırıkkale’nin Delice ilçesindeki köyleri ziyaret ederek yurttaşların sorunlarını dinledi. Köylüler, milletvekillerine yolu bir türlü yapılmayan köylerini ve sıkıntılarını anlattı.

Yılmaz, Ankara’ya 70 kilometre mesafede bulunan Delice’ye bağlı Büyükafşar, Küçükafşar, İmirli, Meşeyayla, Çatallı ve Elmalı köylerinin yollarının halen toprak olduğunu belirtti. “Bu köylerin bir ortak noktaları daha var. O da sandıkta kullandıkları tercih. AKP’ye oy çıkmayan köyler yolsuz ve susuz bırakılmış” diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

Öyle ki toprak yoldan gidiyorsunuz arada bir köyün yolu asfaltlı. Kışın nasıl gidecek araba bu toprak yollarda. Daha yakın tarihe kadar burası Ankara’ya bağlıydı. Aradan geçen süre ne denli büyük mağduriyet ortaya çıktığını bize gösteriyor. Oy aldıkları köylere hizmeti gani gani sermişler, asfaltından suyuna elektriğine kadar diğer köyler de alabildiğine bir cezalandırma var. Aynı köyden diğer köye gitmek için yola çıktığınızda yeniden toza toprağa karışıyorsunuz. Nedeni çok açık asfaltlı ve ortada kalan köy, AKP’ye yüksek oy çıkan köy. Hizmet götürürken dahi insanları ayırt edenler halkın vicdanında ve önümüzdeki seçimlerde sandıkta mahkum olacaklardır.

“Vergi toplamada değil, dağıtmada ayrımcılık”

Hakverdi ise gördükleri manzaranın kendilerini hayrete düşürdüğünü, AKP’nin aldığı vergileri yandaş şirketlere ve aile eşrafına dağıttığını ancak halk için küçük bir bütçe dahi ayırmadığını kaydetti.

Hakverdi, “Vergi toplarken hiçbir ayrım gözetmeyen iktidar, iş bu vergileri tekrar dağıtmak olduğunda paydaş ve yandaşları ayrı bir tarafa, halkı bir tarafa koymakla yetinmiyor, halkı da kendi içinde ayırt ediyor”diye konuştu.

Sendika.Org

Etiketler: AKP, köyler

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler