AKP'nin Türkiye'ye hediyesi! İntihar sağanağı...

Ekonomik krizin derinleşmesi ile intihar vakalarında artış yaşanıyor. Son iki günde medyaya 10'a yakın intihar haberi yansıdı. Matematik öğretmeni İnan Avşar, belediye işçisi Yavuz Selim Sertdemir, üniversite öğrencisi Hakan Taşdemir bunlardan sadece birkaçı…

AKP'nin Türkiye'ye hediyesi! İntihar sağanağı...

 

SiyasiHaber

Türkiye’de yaşam koşulları ve ekonomik şartları giderek ağırlaşıyor, gelir adaletsizliği derinleşiyor, yoksul daha da yoksullaşıyor. Bu dönemde iktidara yakın bir avuç kesim ise zenginliğine zenginlik katıyor. Kısacası iktidarın ekonomi politikası insanları intihara sürüklüyor. Her ne kadar iktidar ve iktidar medyası, yaşanan intiharları ‘psikolojik sorunlar’a bağlasa da, yaşamlarına son verenlerin geride bıraktıkları notlar intiharların gerçek nedenlerini ortaya koyuyor. AKP'nin Türkiye'ye hediyesi! İntihar sağanağı...

 

06.01.2020: Üniversite öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdi: Yemekhane kartımda sadece bir lira var!

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdi.

Ünli'nin yaşamına son vermeden önce twitter hesabına sabitlediği "yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var" paylaşımı, ölümünün ardından gündeme yerleşti. “kibele1903” adlı hesabı yönettiği belirtilen Sibel Ünli, “Gidecek yerim yok yaşanmaya değer bir hayatım da” diye yazmıştı.

Sibel Ünli’nin sosyal medya hesabından yaptığı diğer paylaşımlarda da iş aradığı anlaşılıyor. Ünli yeni yıldan beklentisini sosyal medya paylaşımına “iş bulmak” diye yazmıştı.

sibel ünli ile ilgili görsel sonucu

 

07.02.2020: 'Çocuklarım aç' diyerek Valilik önünde kendini yaktı!

Hatay Valiliği önünde Adem Yarıcı isimli vatandaş “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diyerek kendini yaktı. Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen Yarıcı’ya yangın tüpleriyle polisler müdahale etti. İki çocuk babası Yarıcı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Valilik önünde kendisini yaktı ile ilgili görsel sonucu

 

13.02.2020: Meclis önünde 'Çocuklarım aç' diyerek isyan eden bir kişi kendini yakmaya çalıştı

"Açım, çocuklarım aç" diyen bir vatandaş Meclis'in Çankaya kapısında kendisini yakma girişiminde bulundu.

Meclis'in Çankaya Kapısı'nda 35 yaşlarındaki O.K., "Açım, çocuklarım aç" diyerek kendisini yakma girişiminde bulundu. Kapıda bulunan polisler üzerine benzin dökerek kendini yakmak isteyen vatandaşı engelledi.

 

17.02.2020: Konya'da yoksulluk intiharı, kendini kamyonuna astı!

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü M.Ç, maddi sıkıntılar nedeniyle Konya kamyon garajında intihar etti.

Kamyon şoförlüğü yapan 37 yaşındaki evli ve iki çocuk babası M.Ç., bir süre önce maddi sıkıntı yaşamaya başladı. Bozulan kamyonunu arkadaşlarının desteği ile yaptıran M.Ç, maddi sıkıntılara daha fazla dayanamayarak intihar etti.

Kendini kamyona astı ile ilgili görsel sonucu

 

17.02.2020: Isparta’da aşçılık öğrencisi

Isparta’da Şarkikaraağaç Turizm Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Ertunç Çotuk kaldığı evde intihar etti.

Isparta da aşçılık öğrencisi intihar ile ilgili görsel sonucu

 

17.02.2020: Diyarbakır’da uzman çavuş

Diyarbakır’da ise Jandarma Uzman Çavuş Kadir Toskar tabancasıyla intihar etti. Toskar'ın izinli olduğu ve bir kafeteryada oturduğu sırada telefonda görüştüğü kişiyle tartıştıktan sonra kendisini vurduğu öğrenildi.

 

17.02.2020: Zeytinburnu Belediyesi işçisi Yavuz Selim Sertdemir, yaşamına son verdi

Zeytinburnu Belediyesi’nde memur olarak çalışan Yavuz Selim Sertdemir (33), Şişli’deki evinde yaşamına son verdi. İş arkadaşlarının kendisine ulaşamaması üzerine Şişli Fulya Mahallesi'ndeki evine gidilen Sertdemir’in yaşamına son verdiği öğrenildi.

İş arkadaşları, tek başına yaşayan Sertdemir’in Konya'daki ailesinin yanına yerleşmek için belediye başkanlığına defalarca tayin dilekçesi verdiğini ancak tayin dilekçesine sürekli ret cevabı aldığını söyledi.

Geçen yıl da Zeytinburnu Belediyesi tarafından işten çıkarılan temizlik işçisi Ömer Aşık, belediye önünde "Açım, geçinemiyorum. Çocuklarım aç" diyerek kendini yakmaya çalışmıştı.

 

17.02.2020: Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nezir Kılıç isimli vatandaş, Cizre Kaymakamlığı binasının penceresinden atladı

Cizre Kaymakamlığının 4’üncü katından atlayarak yaşamına son veren Nezir Kılıç’ın eşi Kibariye Kılıç, eşinin Kaymakamlığa yardım talebinde bulunmak için gittikten sonra olayın yaşandığını söyledi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Kaymakamlık binasının 4’üncü katından atlayarak yaşamını yitiren 4 çocuk babası 42 yaşındaki yüzde 76 engelli Nezir Kılıç’ın yaşamına son vermesinin altında geçim sıkıntısı çıktı. Cudi Mahallesi’nde yaşayan ve geçimini engelli maaşıyla sağlayan Kılıç, epilepsi hastası ve engelli olmasına rağmen 12 yıldır işsiz olduğu öğrenildi.

nezir kılıç ile ilgili görsel sonucu

 

17.02.2020: İstanbul Üniversitesi öğrencisi Hakan Taşdemir yaşamına son verdi

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4.Sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir adlı genç yaşamına son verdi.

Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) İstanbul Üniversitesi Temsilciliği, Twitter hesabından İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4.Sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir adlı gencin intihar ederek yaşamına son verdiğini duyurdu.

Yapılan paylaşımda “AKP'nin uyguladığı neoliberal politikaların yarattığı yoksulluk ve geleceksizlik bir sıra arkadaşımızı daha aramızdan aldı. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4.Sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir, intihar ederek yaşamına son verdi. #HakanTaşdemir” ifadelerine yer verildi.

hakan taşdemir ile ilgili görsel sonucu

 

19.02.2020: Matematik öğretmeni video çekip intihar etti

Ankara-Batıkent'te İnan Avşar isimli 15 yıllık matematik öğretmeni, eğitim sisteminin kötü olmasını ve ülkede bir öğretmen olarak yaşadığı adaletsizlikleri anlattığı bir video çekip sosyal medyada yayınladıktan sonra yaşamına son verdi.

Matematik öğretmeni video çekip intihar etti ile ilgili görsel sonucu

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler