AKP’liler birbirine girdi: Belediye Başkanı Meclis üyelerini ‘FETÖ’cü’ diye şikayet etti

AKP’li Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, aralarında AKP’li Belediye Meclis üyeleri, İl ve İlçe yöneticisi partililer, İlçe Emniyet Müdürü olmak üzere onlarca AKP’li hakkında ‘FETÖ üyesi oldukları’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

AKP’liler birbirine girdi: Belediye Başkanı Meclis üyelerini ‘FETÖ’cü’ diye şikayet etti

Meydanakdeniz’de yer alan habere göre; Antalya’nın Serik İlçesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Ramazan Çalık, aralarında AKP’li Belediye Meclis üyeleri, İl ve İlçe yöneticisi partililer, Belek İlçesi eski Belediye Başkanı AKP’li Yusuf Mecek ve İlçe Emniyet Müdürü de dahil olmak üzere onlar kişi hakkında “Serik İlçesinde bu kişiler FETÖ Terör örgütü üyesi ve oluşturdukları bir çetedir ve beni tehdit ediyorlar” diyerek başsavcılığa başvurdu.

Belediye Başkanı Çalık’ın FETÖ çete üyeleri olarak tabir ettiği AKP’li Mecli üyeleri “Siyasi ayağı, medya ayağı ve iftira üretme ayağı” diye üçe ayırdı. Bu suç duyurusunun ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı AKP Meclis üyesi Ömer Gürler, Avukat Yaşar Topal, Avukat Rasim Demirkan, Antbirlik Genel Müdürü Mustafa Yavuz, AKP İl Yönetim Kurulu üyesi ve Serik Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı ve AESOB Denetim Kurulu üyesi Sedat Karagöz, Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik Koordinatörü Ramazan Etli, AKP Serik Meclis üyesi iken istifa edip bağımsız kalan Mithat Küçük, AKP Serik Belediyesi Meclis üyesi Hasan Fevzi Yıldırım, AKP Serik ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hasan Fevzi Yılmaz, Serik İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaslan ve daha onlarca polis memuru şüpheli olarak ifade vermeye başladı.

Genel merkez ve Erdoğan devrede  

Bu gelişmenin ardından AKP Genel Merkezinin devreye girdiği, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, İl Başkanı Rıza Sümer dahil onlarca partilinin aranıp durumu anlatmalarının istendiği belirtiliyor.

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın bizzat takip ettiği süreç hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da bilgi verdiği öğrenildi. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler