AKP'li vekil Kavcıoğlu’na göre barış imzacısı akademisyenlerin yaşam hakkı yok!

Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan AKP'li Şahap Kavcıoğlu “Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler” dedi. Kavcıoğlu’na yanıt veren HDP’li Ertuğrul Kürkçü, “İyi valla, yaşadığımıza çok şükür!” dedi.

AKP'li vekil Kavcıoğlu’na göre barış imzacısı akademisyenlerin yaşam hakkı yok!

AKP'li Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Avrupa Birliği bütçesi üzerinde söz aldı. HDP’nin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne verdiği raporu eleştiren Kavcıoğlu, ‘gammazcılık’ suçlamasında bulundu. Raporda, akademisyenler ve gazetecilerle ilgili ifadeleri eleştiren Kavcıoğlu şunları söyledi:

"Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyenin Türkiye'de akademisyenlik yapmaya hakkı yok"

“’Akademisyenler ve gazeteciler’ diyorsunuz. Bakın, şöyle bir ifadeyi yazan akademisyene bu ülkede ne yapılması gerekiyor: Kasıtlı ve planlı kıyım… Türkiye’nin kıyım yaptığını söylüyor bir akademisyen. Bu bildirinin altına imza atan hiçbir akademisyenin Türkiye’de akademisyenlik yapmaya hakkı yok. Türkiye’nin öğrencilerine ders anlatmaya hakkı yoktur.”

"Bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler”

 “Türkiye’yi böyle karalayacak, Türkiye’nin kıyım yaptığını, katliam yaptığını yazacak, altına imza atacak. Kimlerle beraber yapıyor bunu? Devlete böyle bir ihanet olur mu ya? Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler.”

"İyi valla, yaşadığımıza çok şükür!"

HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Kavcıoğlu’na “İyi valla, yaşadığımıza çok şükür!” yanıtı verirken, HDP’li Garo Paylan ise “Siz bu kafayla bu Bakanlığa bütçe vermeyin” diye seslendi.

Sedat Peker de ölümle tehdit etmişti

Daha önce tescilli suç örgütü lideri Sedat Peker de akademisyenlerin "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı metni kamuoyuna duyurması sonrası "Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız" tehdidini savurmuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler