AKP'li Belediye Başkanı seçim şarkısına 76 bin lira harcadı

AKP’li Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar’ın 31 Mart seçimleri öncesinde kullandığı “Yeniden Mustafa Dündar” isimli seçim şarkısı için belediye bütçesinden 76 bin TL ödediği ortaya çıktı. CHP’li Meclis Üyesi Sefa Yılmaz, “Belediye bütçesinden böyle bir harcama yapılması yasal değil” dedi

AKP'li Belediye Başkanı seçim şarkısına 76 bin lira harcadı

 

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı AKP’li Mustafa Dündar’ın 31 Mart yerel seçimlerinde öncesinde kullandığı “Yeniden Mustafa Dündar” isimli seçim şarkısı için belediye bütçesinden binlerce lira ödediği ortaya çıktı.

AKP’li Osmangazi Belediyesi’ne bağlı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 31 Mart yerel seçimlerinden önce “3041 yevmiye numarasıyla kayıtlı fatura” ile “Belediyenin tanıtımı amacıyla sözlü ve müzikli eser yaptırılması” karşılığında 3M Ofset Şirketi’ne KDV dahil 76 bin 700 TL’lik ödeme yaptı. Belediyenin binlerce lira ödediği “sözlü ve müzikli eserin” AKP’li Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın seçim çalışmalarında kullandığı “Yeniden Mustafa Dündar” isimli şarkı olduğu ortaya çıktı.

Belediye bütçesinden binlerce lira ödenen şarkının sözleri ise şu şekilde:

“Yeniden Mustafa Dündar, yeniden Mustafa Dündar, halkını severse kişi, gönülle yapar her işi, sürdürecek yükselişi, yeniden Mustafa Dündar, haydi kenetlensin kollar, gönülden gönüle yol var, baş koydu bu kutlu yola, yeniden Mustafa Dündar.”

 

Kampanyasında kullandı

Belediye Başkanı AKP’li Mustafa Dündar, seçim döneminde yayımladığı bir propaganda videosunda da belediyesi bütçesinden 76 bin 700 TL ödenen “Yeniden Mustafa Dündar” müziği eşliğinde, “Değerli genç kardeşim bu seçimde ilk defa oy kullanacaksın, heyecanını yürekten paylaşıyorum. Oyunlar şehrimizin geleceğine yön vereceksin. Sizlerin daha güzel yarınlara ulaşması için desteğinizi bekliyorum. Haydi güçlü Türkiye’de senin de mührün olsun. 31 Mart’ta oyun ak, yarınların ak, tercihin istikrar olsun” ifadelerinin yer aldığı konuşmasını kullandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler