AKP'li başkan, ilçe başkanına silah çekti!

AKP Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı ile AKP İlçe Başkanı Mehmet Özbakan arasındaki mevlid tartışması, silahlı kavgaya dönüştü. Kavga anları güvenlik kameralarına yansıdı.

AKP'li başkan, ilçe başkanına silah çekti!

Urfa Birecik’te iki dönemdir Belediye Başkanı olarak görev yapan AKP'li Faruk Pınarbaşı, geçen yıl vefat eden AKP Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’in mevlidine katılan ilçe başkanından istifa etmesini istedi. Olumsuz yanıt alınca da silahını çekerek ilçe başkanın üzerine yürüdü.

Sözcü’nün haberine göre, AKP İlçe Başkanı Özbakan’ın makam odasında meydana gelen olay güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde; AKP Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı ile AKP Birecik İlçe Başkanı Mehmet Özbakan ve yardımcısı Salih Mermertaş’ın bir odada konuştuğu görülüyor.

İddialara göre, Belediye Başkanı Pınarbaşı henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı Özbakan’ın ilçe başkanlığı görevinden istifa etmesini istiyor. Özbakan’ın buna olumsuz yanıt vermesine karşın belediye başkanı bu kez elini beline atarak silahını çekiyor.

Başkan yardımcısına tokat attı

Görüntülerde; Pınarbaşı, ilçe başkanının üzerine elindeki silahla yürürken araya İlçe Başkan Yardımcısı Salih Mermertaş giriyor ve yerine oturtuyor. Olaylar yaşanırken İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’ın yerinden kıpırdamadığı gözleniyor. Belediye Başkanı Pınarbaşı, bu kez araya girerek kendisine engel olmaya çalışan Mermertaş’ın da üzerine yürüyerek tokat atıyor.

Olayın nedeninin ise geçen yıl vefat eden, eski AKP Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’in ölümünün birinci yılında okutulan mevlit olduğu öne sürüldü. Geçmişte Birecik Belediye Başkanlığı da yapan merhum Yüksel için camide okutulan mevlide çok sayıda kişinin yanı sıra AKP Birecik İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’ın da katıldığı tartışmanın ise bu yüzden çıktığı iddia edildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler