AKP’li Ali İhsan Yavuz'dan yine aynı iddialar: 'İstanbul’da bir şeyler oldu'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz kameralar karşısına geçti. Yine aynı iddiaları sıralayan Yavuz, “Bir şeyler oldu. Bunlar sandık başı organizasyonuyla oldu. İstanbul’da bir şey olmadığını hiç kimsenin iddia etmesi mümkün değildir” dedi.

AKP’li Ali İhsan Yavuz'dan yine aynı iddialar: 'İstanbul’da bir şeyler oldu'

31 Mart yerel seçimleri sürecinde AKP’nin oyların sayılması ve seçimlerin yenilenmesi gibi taleplerinin sözcüsü olan ancak yaptığı dayanaksız, hukuksuz açıklamalarla sürece damgasını vuran Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sabah saatlerinde bir kez daha kameralar karşısına geçti.

Yavuz, önceki açıklamalarını aratmayan düzeyde konuştu:

Yapılan araştırmalar bize gösterdi ki, ne ileri sürdüysek hepsi doğru çıkıyor. Bir şeyler oldu. Bunlar sandık başı organizasyonuyla oldu dedik. İki yıl öncesinden başlayarak tam bir organizasyon içerisinde sandık başında hile yapmaya dönük birtakım iş ve işlemlerin olduğunu çok net bir şekilde görüyoruz.

İstanbul’da kesinlikle bir şeyler oldu. Neden bunu söylüyorum? 29 bin oy 13 bine indiyse; ki şimdi kısıtlı, cezaevinde bulunanların oy kullandığını da gördük. İstanbul’da bir şey olmadığını hiç kimsenin iddia etmesi mümkün değildir. CHP lehine bir şeyler olduğunu ifade edebiliriz. Usulsüzlükleri CHP koordine etti demedik.

YSK’nin 1999 yılına ait “Seçim hizmetlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için sandık kurulu başkan ve üyelerinin tarafsız kişilerden oluşması gerekmektedir” kararını anımsatan Yavuz, buna karşın bir tane ilçe seçim kurulunun bankalara yazı yazdığını, bunun da yasa yapma yetkisine müdahale anlamına geldiğini ileri sürdü.

Yavuz, bundan sonra sadece YSK kararını beklediklerini ifade ederek açıklamasını noktaladı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler