'AKP'de 7 il ve 4 ilçe belediye başkanı daha istifa ettirilecek'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla başlayan AKP’li belediye başkanlarının istifalarının devam edeceği belirtiliyor. 7 il ve 4 ilçe belediye başkanının da yakın zamanda istifa edeceği öne sürüldü.

'AKP'de 7 il ve 4 ilçe belediye başkanı daha istifa ettirilecek'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 büyükşehir belediye başkanının istifasını istediğini belirtmesinin ardından İstifaları istenen başkanlar Kadir Topbaş, Melih Gökçek, Ahmet Edip Uğur, Recep Altepe, Faruk Akdoğan, Mehmet Keleş art arda görevlerini bırakmışlardı. AKP’de istifası istenen belediye başkanlarının 5 büyükşehirle sınırlı olmadığı, 7 il ve 4 ilçede daha belediye başkanlarının istifasının beklendiği öne sürüldü.

AKP yandaşı Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, "Hangi ilçe belediye başkanı gidiyor?" başlıklı yazısında İstanbul’un dört ilçesini işaret ederek istifaların süreceğini iddia etti. Esenyurt, Eyüp, Üsküdar ve Küçükçekmece belediye başkanlarının istifasının beklendiğini öne süren Dede, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"AK Partili belediyelerin olduğu bazı ilçelerde referandum kaybedildi. Esenyurt, Eyüp, Üsküdar, Küçükçekmece…" ifadelerini kullanan Dede, "Diyeceksiniz ki, '3R kriteri, salt referandum sonuçları olsaydı Bursa değişmezdi..' doğru.. Demek ki salt referandum sonuçları değil.. Haa, referandum başarısızlığına rağmen yine de bu ilçe belediye başkanları ile ilgili tasarrufta bulunmayabilir AK Parti genel merkezi.. Orada da başka hesaplar yapılmış olabilir.. Fazla sürmez.. Erdoğan; 'İlçe belediye başkanları ile ilgili böyle bir şey yok. Ama bu olmayacağı anlamına gelmez' diyeli henüz iki hafta oldu.. Bu sözü, bir önceki rüzgardan hatırlıyor olmalısınız" dedi.

Ayrıca Kanal D muhabiri Seçil Özer’in aktardığı bilgilere göre ise 7 ilin belediye başkanlarının da görevden istifa ettirileceği bildirildi. Özer, Ankara kulislerinde “Gaziantep, Antalya, Trabzon, Ordu, Uşak, Nevşehir , Afyonkarahisar Büyükşehir Belediye Başkanları'nın istifalarının isteneceği iddialarının olduğunu” belirtti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler