AKP ve MHP’liler üniversitede ‘devleti’ paylaşamadı: Polis müdahale etti

Gazi Üniversitesi’nin bölünmesi sonrası kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde AKP ve MHP üyesi öğrenciler arasında ‘masa açma’ kavgası çıktı. ‘Cumhur İttifakı’ partililerinin “Devlet biziz” diyerek başladığı kavgaya polis müdahale etti.

AKP ve MHP’liler üniversitede ‘devleti’ paylaşamadı: Polis müdahale etti

Cumhuriyet’in haberine göre üniversite girişinde masa açan AKP’liler, önceki gün MHP’lilerin engellemesiyle karşılaştı. AKP’liler dün yeniden masa açınca bu kez MHP’liler daha büyük bir grupla gelince kavga çıktı. Olayın büyümesi üzerine polis biber gazıyla müdahalede bulunarak grupları ayırdı.

‘Devlet biziz’ dediler

MHP’liler, AKP’lileri üniversiteye egemen olmaya çalışmakla suçlayarak, AKP’lilerin “Biz ak gençliğiz, devlet biziz, hacı bayram artık bizimdir” demesi sonrasında kavganın başladığını savundu. Kimi ülkücü öğrenciler ise sosyal medyadan “Kurdun yuvasına giren çakalın akıbeti parçalanmaktır” , “İsmi değişse de tapusu değişmez. Gazi Üniversitesi’nin tapusu ülkücülere aittir. Bu gerçek bugün bir kez daha tescillenmiştir” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Yaşananlar üzerine AKP İl Başkanı Ali Osman Özdemir ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Dün saldırıya uğradığımız noktada bugün de standımızı açtık.Kardeşliğimize zarar vermeye çalışanlar başaramayacak. Özgür düşüncenin, bilimin ve üretkenliğin merkezi üniversiteler hepimizindir. Gazi Üniversitesi önünde üniversiteye kayıt yaptıran yeni yol arkadaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler