AKP ve MHP KYK kredileri borçlarının düzenlenmesiyle ilgili teklifi reddetti

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın ödenemeyen KYK borçlarının düzenlenmesine yönelik teklifi AKP ve MHP'lilerin oylarıyla reddedildi.

AKP ve MHP KYK kredileri borçlarının düzenlenmesiyle ilgili teklifi reddetti

 

İYİ Parti Grup Başkanveli ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ödenemeyen KYK borçları için verdiği önergeye ret cevabı geldi.

Ödenemeyen KYK borçları için düzenlemeler yapılması başlıklı araştırma önergesinde, "Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim gören öğrencilere sağlanmış olan kredi kullanmış vatandaşlarımızın gelir yetersizliği dolayısıyla anapara ve uygulanan faizleri geri ödemekte zorlandıkları görülmektedir" ifadelerine yer verildi.

Ancak Türkkan'ın, KYK borçları ile ilgili TBMM'ye verdiği önerge reddedildi. Araştırma önergesine AKP ve MHP'li vekiller ret oyu verdi.

İYİ Parti TBMM hesabından yapılan paylaşımda, "Grup Başkan Vekilimiz ve Kocaeli Milletvekilimiz Lütfü Türkkan tarafından "#ÖdenemeyenKYKborçları için düzenlemeler yapılması" amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan Araştırma Önergesi Ak Parti'nin ve MHP'nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmemiştir." ifadelerine yer verildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler