AKP İstanbul Milletvekili Yeneroğlu: Cumhurbaşkanımızın talebi doğrultusunda AK Parti'den istifa ettim

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun partisinden istifa ettiğini açıkladı. Aynı zamanda partinin Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi de olan Yeneroğlu "Sayın Cumhurbaşkanımızın talebi doğrultusunda Ak Parti'den de istifa ettim”. dedi.

AKP İstanbul Milletvekili Yeneroğlu: Cumhurbaşkanımızın talebi doğrultusunda AK Parti'den istifa ettim

Yeneroğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada,"Cumhurbaşkanımızı takdir buyurdular MKYK üyeliğine seçildim. O süreçte de Türkiye’nin önünde olan ve itibarını zedeleyen insan hakları ihlallerinin ortadan kaldırılması noktasında kamuoyuyla eleştirilerimi paylaştım." dedi.

Son iki MKYK toplantılarına bu rahatsızlıklarının artık karşılık bulmadığı, düzelebileceğine dair bir ümit taşımadığı için katılmadığını" anlatan Yeneroğlu, 28 Ekim tarihinde MKYK’dan istifa ettiğini" belirtti.

Yeneroğlu "Geçen günler içerisinde arkadaşlarımla değerlendirmeler yaptım, partimizin genel sekreteri merkeze davet ettiler. Daha sonra genel sekreterimizle yaptığım konuşmada AK Parti’nin kuruluş felsefesine dönmesi gerektiğini söyledim. Genel sekreterimiz bu görüşlerimi dinledi. Cumhurbaşkanımızın AK Parti’den istifa etmem noktasında kanaat bildirdiğini ifade etti." dedi.

Yeneroğlu "milletvekilliğinden istifa konusunu da önümüzdeki günlerde değerlendireceğini" vurgluladı.

(BBC TÜRKÇE)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler