AKP grubunda gerginlik: Erdoğan'ın korumalarına AKP danışmanlarından alkışlı protesto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı AKP grup toplantısı öncesinde, cumhurbaşkanlığı korumaları arama için salondakileri dışarı çıkartmak isteyince, milletvekili danışmanları arasında tartışma yaşandı.

AKP grubunda gerginlik: Erdoğan'ın korumalarına AKP danışmanlarından alkışlı protesto

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı Meclis'teki AKP grup toplantısı öncesinde cumhurbaşkanlığı korumaları, milletvekili danışmanlarından salonun dışına çıkmalarını isterken, danışmanlar bu durumu alkışla protesto etti.

Anayasa değişikliğinin referandumda kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı'nın partili olmasının önü açılmıştı. Genel Başkanlığa tek aday olarak gösterilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 Mayıs’ta AKP 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde AKP Genel Başkanı seçilmişti.

Erdoğan, bugün ilk defa Meclis’teki grup toplantısında AKP Genel Başkanı olarak konuşacak.

Danışmanlar salondan çıkmadı

DHA’dan Nursima Keskin’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı grup toplantısı öncesinde, cumhurbaşkanlığı korumaları ve milletvekili danışmanları arasında tartışma yaşandı.

Cumhurbaşkanlığı korumaları, grup toplantısının yapılacağı Meclis'teki Eski Senato Salonu'na arama köpeği geleceğini belirterek, danışmanları dışarı çıkarmak istedi. Milletvekili danışmanları ise bomba arama köpeğine sabah erken saatlerde salonda arama yaptırıldığını savunarak, dışarı çıkmayı reddetti.

Bunun üzerine bir koruma, kürsüye çıkarak, "Sayın vekillerimiz, yeni ve eski vekillerimiz olmak üzere bütün danışman ve koruma arkadaşlardan lütfen rica ediyoruz. Kısa süreli bir boşaltmanız gerekiyor" dedi. Danışmanlar, bu durumu alkışla protesto etti ve salondan dışarı çıkmadı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler