AKP aday listesindeki gariplik: İlkokul mezunu doktor

AKP aday listelerinin yayınlanmasıyla beraber listedeki isimlerin meslek ve öğrenim durumları arasındaki çelişki de fark edildi. Aday listesinde ilkokul mezunu öğretim üyesi, öğretmen, doktor ve sosyolog gibi mesleklere sahip isimler bulunuyor.

AKP aday listesindeki gariplik: İlkokul mezunu doktor

Adalet ve Kalkınma Partisi, 24 Haziran'daki seçimlerde, 27. Dönem'de Meclis'e girmek için yarışacak isimlerin listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Listede 26. dönem vekillerinden sosyal medyayı aktif biçimde kullanan isimler de yer almadı.

Basınla paylaşılan AKP aday listelerinde ise gözlerden kaçmayan bir gariplik söz konusu. Aday listelerindeki isimlerin öğrenim durumları ve meslekleri uyuşmuyor.Öğrenim durumu hanelerinde “ilk” yazan isimlerin meslek hanelerinde ise öğretim üyesi, öğretmen, doktor ve sosyolog yazması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Türkçe konusunda oldukça eleştirilen, Meclis Başkanlığı ve bakanlık taleplerinden bir türlü vazgeçmeyen Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, gazeteci Mehmet Metiner, gazeteci Şamil Tayyar, 15 Temmuz FETÖ Darbesini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk liste dışında kaldı. Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da listeye girmedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler