Akademisyenden nefret söylemi: Aleviler içki içip sapıtıyor

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğretim üyesi Bekir Kürşat Doruk’un derste “Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar” dediği bildirildi. Öğretim üyesinin derste cinsiyetçi ifadeler de kullandığı bildirildi.

Akademisyenden nefret söylemi: Aleviler içki içip sapıtıyor

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri, öğretim üyesi Bekir Kürşat Doruk’un derslerinde Alevilere yönelik nefret söylemleri kullandığını belirtti.

Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Teknolojileri Eğitim Anabilim Dalı Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Doruk’un derste Alevilerle ilgili “Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar” ifadelerini kullandığı iddia edildi.

Doruk son olarak matematik sınavında ise “Ali namazını kılar ve günahlardan kaçar ise dünyada huzurlu olur veya Allah’a asker olur önermesinin karşıtını, tersini ve karşıt tersini bulunuz” sorusunu sordu.

Öğretim görevlisi Doruk’un, derslerinde cinsiyetçi ifadeler kullandığı da iddia edildi.

Kadınların asıl yerinin “dışarısı değil evin içi olduğunu” söyleyen Doruk’un derste “Müslüman kadınlar kara çarşaf giymeden önce ne giyiyordu, kendi evleri o zamanlar onların en güzel giysileriydi” gibi ifadeler kullandığı belirtildi.

(BİRGÜN)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler