Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu: Bir kerelik tecavüzden bir şey olmaz, Ensar Vakfı'nı karalamayın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı'nda 45 çocuğa tecavüz edilmesi hakkında "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz." dedi.

Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu: Bir kerelik tecavüzden bir şey olmaz, Ensar Vakfı'nı karalamayın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, 45 çocuğa tecavüz edlien Ensar Vakfı'na yöneltilen eleştiriler için, "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz, ama öteki taraftan bunu yapan kişi için de sıfır toleransla hukuki açıdan bütün takibimizi yapıyoruz" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Yaşlı Destek Programı (YADES) Tanıtım Toplantısı’nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Ensar Vakfı’nda görevli olduğu iddia edilen sınıf öğretmeni Muammer B.’nin cinsel istismar iddialarına ilişkin soruya Bakan Ramazanoğlu, "Tabii ki bu olayı bizim hizmetleri ile her zaman gurur duyduğumuz bir Vakıf ile ilişkilendirilmek istendi ki bu Vakfımız da bir süre görev yapmış onun da ne kadar olduğunu vakıf çalışanları tarafından açıklandı. Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfı’nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz, ama öteki taraftan bunu yapan kişi için de sıfır toleransla hukuki açıdan bütün takibimizi yapıyoruz.. "

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler