Ahmet Türk: Anlamamışlarsa 80’in Amed zindanına baksınlar

Kürt siyasetçilerin tutuklanmasına tepki gösteren Ahmet Türk, “Kürdü Bayram günü cezaevine gönderenler, bir mezarı bile çok görenler, bilsinler ki; mütevazılığımız korkmamızdan değil, insanlığa olan saygımızdandır. Bunu anlamamışlarsa 80’in Amed zindanına baksınlar diyorum. Korkum odur ki ellerini sıkacak kimse kalmaz” dedi.

Ahmet Türk: Anlamamışlarsa 80’in Amed zindanına baksınlar

 

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınarak yerine kayyım atanan Ahmet Türk, Diyarbakır’da 12 Kürt siyasetçinin tutuklanmasına tepki gösterdi ve 12 Eylül dönemindeki Diyarbakır Cezaevi örneğini hatırlattı.

Ahmet Türk, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Rosa Kadın Derneği’ne dönük başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 18 kişiden 12’sinin tutuklanmasına ilişkin twitter hesabından paylaşım yaptı. Türk, tutuklanan isimlerin fotoğraflarını eklediği paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Kürdü Bayram günü cezaevine gönderenler, bir mezarı bile çok görenler, bilsinler ki; mütevazılığımız korkmamızdan değil, insanlığa olan saygımızdandır. Bunu anlamamışlarsa 80’in Amed zindanına baksınlar diyorum. Korkum odur ki ellerini sıkacak kimse kalmaz.”

 

Ahmet Türk

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler