Ahmet Şık: “Bu kararları alanlar, bu iddianameleri yazanlar kendi iddianamelerini hazırlıyor”

Beraat kararını da tutuklama kararını da Erdoğan ve siyasi iktidarın verdiğini söyleyen HDP Milletvekili Ahmet Şık, “İlanihaye bu iktidar, bu düzeni devam ettiremeyecek. Bu kararları alanlar, bu iddianameleri yazanlar kendi iddianamelerini hazırlıyorlar” dedi.

Ahmet Şık: “Bu kararları alanlar, bu iddianameleri yazanlar kendi iddianamelerini hazırlıyor”

 

SiyasiHaber

18 Şubat’ta görülen Gezi Davası’nda kendisine isnat edilen tüm suçlardan hakkında beraat ve tahliye kararı verilen Osman Kavala, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın ‘darbe teşebbüsü’ iddasıyla sevkettiği 8’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından yeniden tutuklandı.

Osman Kavala’ya yeniden tutuklama kararı verilmesinin hemen ardından konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Osman Kavala hakkında dün beraat kararı verdirenin de Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi iktidar olduğunu, bugün kü tutuklama kararını verenin de aynı kişi ve irade olduğunu dile getirerek ‘Beraat kararı veren hakim, savcılarla ilgili kripto FETÖ’cü oldukları iddiasıyla bir incelem başlattırdılar. Erdoğan’a rağmen verilemeyecek bir kararın altında imzası varsa o insanların, o zaman burada FETÖ’cünün kim olduğunu ben söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisidir. Bundan yana kimsenin kuşkusu olmasın. Osman Kavala bir siyasi rehinedir. İktidardaki ömrünü uzatmaya çalışan bir mafyanın rehinesi haline gelmiştir” diye konuştu.

Hukuksuz kararlara imza atan savcı ve hakimlere de seslenen Ahmet Şık, “Şu an 2 binin üzerinde hakim, savcı Fettullah Gülen Örgütü’nün üyesi olduğu iddiası ile tutuklular. Ben bu hakim ve savcılara bunu hatırlatıyorum. İlanihaye bu iktidar bu düzeni devam ettiremeyecek ve şu an bu kararları alanlar, bu iddianameleri yazanlar kendi iddianamelerini hazırlıyorlar” dedi.

 

 

Ahmet Şık’ın konuşması şöyle:

“Dün beraat kararını verenlerin hiçbiri bunu Recep Tayyip Erdoğan’a rağmen vermiş değillerdir. Ben iddia ediyorum, Osman Bey’i bir daha aynı dosyadan tutuklatan kişi yine Erdoğan’dır. Dün beraat ettiren kişi olduğu gibi. Dünkü beraat kararını verdiren de Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi iktidardır, bugün kü tutuklama kararını veren de aynı irade ve aynı kişidir. O kararı veren hakim, savcılarla ilgili kripto FETÖ’cü oldukları iddiasıyla bir inceleme başlattırdılar. Erdoğan’a rağmen verilemeyecek bir kararın altında imzası varsa o insanların, o zaman burada FETÖ’cünün kim olduğunu ben söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisidir. Bundan yana kimsenin kuşkusu olmasın. Osman Kavala bir siyasi rehinedir. İktidardaki ömrünü uzatmaya çalışan bir mafyanın rehinesi haline gelmiştir.

Benim burada sözüm bu kararlara imza atan hakim savcılara. Bu bir tehdit değil altını çizerek söylüyorum. Dün söykediklerimi ‘darbe diyor’ diye çarpıtanlara da söylüyorum. Şu an 2 binin üzerinde hakim, savcı Fettullah Gülen Örgütü’nün üyesi olduğu iddiası ile tutuklular. Ben bu hakim ve savcılara bunu hatırlatıyorum. İlanihaye bu iktidar, bu düzeni devam ettiremeyecek ve şu an bu kararları alanlar, bu iddianameleri yazanlar kendi iddianamelerini hazırlıyorlar. Silivri’den çıktığımda yaptığım bir konuşma vardı. Onu burada tekrarlamakta fayda görüyorum. Bu ve benzeri komploları kuranlar, yürütenler, emri verenler her kimse, aynı muameleyle kendileri karşılaşacaklar. Ama ben inanıyorum ki, umarım hukukun üstünlüğüne inanan bir yargının elinde yargılanırlar. Hiç kimse bundan kaçamayacak. O cezaevleri boşalacak, bu hukuksuzlukları yapanlar o hapisaneye girecek. Yatacak yerleri var. O hapisaner onları hazır bekliyor.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler