Ahmet Şık: 59 milyar dolar bir gemiyle Londra'ya kaçırılmaya çalışıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, 7'si eski 8 Cumhuriyet çalışanının cezaevine girmesine dair twitter üzerinden açıklamarda bulundu. Şık, 59 milyar dolar paranın bir gemiyle İngiltere'nin başkenti Londra'ya kaçırılmaya çalışıldığını ve bir uçakla milyarlarca doların yurt dışına kaçırıldığını ileri sürdü.

Ahmet Şık: 59 milyar dolar bir gemiyle Londra'ya kaçırılmaya çalışıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, 7'si eski 8 Cumhuriyet çalışanının cezaevine girmesine dair twitter üzerinden açıklamarda bulundu. Şık, 59 milyar dolar paranın bir gemiyle İngiltere'nin başkenti Londra'ya kaçırılmaya çalışıldığını ve bir uçakla milyarlarca doların yurt dışına kaçırıldığını ileri sürdü. Şık, ''Hakikate kendilerinden daha fazla saygı duyanlar kaldığı yerden yola devam eder. Uçağa doldurulup kaçırılan milyar dolarlara hangi mahdumun eşlik ettiğini de, Londra’ya kaçırılmaya çalışılan 59 milyar doları götüremeden geri dönmek zorunda kalan geminin hikayesini de yazar elbet.'' ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamar şu şekilde:

“Cumhuriyet gazetesinin mevcut yönetiminin ve bazı çalışanlarının da iktidarla suç ortaklığı yaptığı bir kumpasla, mesleki faaliyetlerinden suçlanarak tutuklanıp aylarca hapislikten sonra tahliye edilen gazeteciler yeniden hapishaneye konuldular.”

''Hakikate kendilerinden daha fazla saygı duyanlar kaldığı yerden yola devam eder.Uçağa doldurulup kaçırılan milyar dolarlara hangi mahdumun eşlik ettiğini de, Londra’ya kaçırılmaya çalışılan 59 milyar doları götüremeden geri dönmek zorunda kalan geminin hikayesini de yazar elbet.''

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler