Ahmet Maranki'den iç savaş tehdidi: Seçimde aksi olursa Belgrad Ormanı'na gömdüklerimizi çıkarır sokağa ineriz

Prof. Dr. Ahmet Maranki, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala canlı yayında açıkça iç savaş tehdidinde bulundu.

Ahmet Maranki'den iç savaş tehdidi: Seçimde aksi olursa Belgrad Ormanı'na gömdüklerimizi çıkarır sokağa ineriz

Kendisini 'Bitkilerin efendisi' olarak tanıtan, hakkında usulsüz ilaçtan çok sayıda dava bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki, Akit Tv'de katıldığı programda 24 Haziranseçimlerine sayılı günler kala canlı yayında gündemi sarsacak ifadeler kullandı. Maranki, seçimlerin bekledikleri sonuca ulaşmaması durumunda "Belgrad Ormanı'na gömdüklerini çıkararak savaşacakları" tehdidini savurdu.

İşte Maranki'nin kan donduran o sözleri;

"Bu spekülasyonlar tamamen sunidir. Biz onun için her doğruyu her yerde söylemeyeceğiz. Kan ağlıyor içimiz. Ama bizim şayet aksi olursa gidecek hiçbir yerimiz yok. Ben onun için, umudum Kaf Dağı'nın arkası 25 Haziran'dır. Olmadı zaten, o zaman artık Belgrad Ormanı'nda ağacın dibinde, talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık, 'Bismillahirrahmanirrahim' diyeceğiz..."

Savcıları göreve çağırdılar

Maranki'nin bu sözleri sosyal medyada da büyük tepki çekerken, birçok kullanıcı 24 Haziran öncesi infial yaratabilecek olan bu sözler nedeniyle savcıları göreve çağırdı.

Maranki, Akit'teki köşesinde Payitaht, Diriliş gibi dizilerin aralarında ped ve gazlı içecek reklamlarının gösterilmesine tepki göstererek bu reklamların 'ahlaki çöküntüye' sebep olduğunu da iddia etmiş ve tepki çekmişti.

(Cumhuriyet)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler