Ahmet Kaya’nın gözaltı süresi 2 gün uzatıldı

Önceki gün İstanbul’da gözaltına alınarak Antalya’ya götürülen SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya’nın gözaltı süresi 2 gün uzatıldı. Gözaltında tutulmasını protesto etmek için açlık grevine başlayan Kaya’ya götürülen limon içeri alınmadı.

Ahmet Kaya’nın gözaltı süresi 2 gün uzatıldı

SiyasiHaber

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya hakkında gözaltı kararı olduğu gerekçesiyle önceki gün İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındı ve aynı gün Antalya’ya geri götürüldü. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Kaya, gözaltına alınmasını protesto etmek için açlık grevi yapıyor ve sadece su ile tuz alıyor.

Gözaltındaki Ahmet Kaya ile görüşen avukatları, gözaltı süresinin 2 gün daha uzatıldığını bildirdi. Yıllar önce yapılan kamuya yönelik açıklamalar ile sosyal medya paylaşımları nedeniyle “terör örgütü propagandası” suçlaması yöneltilen Kaya’ya şimdiye kadar hiçbir soru dahi sorulmazken gözaltı süresinin neden uzatıldığı anlaşılamadı.

Limon yasak

Gözaltında tutulmasını protesto etmek için açlık grevi yapan Ahmet Kaya sadece su ve tuz alıyor.

İçtiği suyu tatlandırmak için limon isteyen Ahmet Kaya’ya avukatı tarafından götürülen limon ise “yasak” olduğu gerekçesiyle kendisine verilmedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler