Ahmet Hakan’a saldıran 4 kişi yakalandı, saldırıya tepkiler büyüyor

Ahmet Hakan’a saldıran 4 kişi yakalandı, saldırıya tepkiler büyüyor

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a evinin önünde saldıran 4 kişi yakalandı. Şüpheliler Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Hamidiye Şişli Etfal Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen saldırganlar hakkında açıklama yapılmadı.

ahmet-hakan-a-saldiran-4-kisi-yakalandi-76167-5

Vücudunda kırıklar olduğu belirtilen Hakan, bu sabah saatlerinde taburcu edildi. Hakan’ın burnunda ve kaburgasında kırıklar bulunduğu belirtildi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi yaptıkları açıklamalarda Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadılar.TGC Yönetim Kurulu, yaptığı açıklamada “Üyemiz Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Ahmet Hakan’ı hedef gösteren, ölümle tehdit eden kişilerle ilgili İçişleri Bakanlığı’nı göreve çağırıyoruz” dedi. Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

“Son zamanlarda medyaya yönelik baskılar, siyasilerin ve bazı köşe yazarlarının, “Onun tırnaklarını da dişlerini de sökmesini biliriz”, “İstesek sinek gibi ezeriz” şeklindeki ifadeleriyle güçlenen bu saldırılar, kabul edilemez. Bu çirkin tavırlar gözdağıdır, basına hiza verme çabalarıdır. Gözdağı veren saldırılar gerçek gazetecileri korkutmaz, yıldırmaz. Gazeteci Ahmet Hakan’a, Hürriyet Ailesi’ne ve tüm medya dünyasına geçmiş olsun diyoruz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan ile ilgili açıklamada bulundu:  “Kendisini sabah saatlerinde aradım. Son derece üzgünüm. Değerli bir gazeteci önce ölümle tehdit edildi. Şimdi fiziki saldırıya muhatap oldu. Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler