Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan'a dava açıldı

Gezi Parkı eylemlerinde polis saldırısı sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan'a, polisin evlerine düzenlediği operasyonda ölen Dilek Doğan’ın ölüm yıldönümünde sosyal medyadan yaptığı paylaşım nedeniyle dava açıldı.

Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan'a dava açıldı

Gezi Parkı eylemlerinde polis saldırısı sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, 18 Ekim 2015’te polisin evlerine düzenlediği operasyonda ölen Dilek Doğan’ın ölüm yıldönümünde sosyal medyadan yaptığı paylaşım nedeniyle hakim karşısına çıkacak. Emsal Atakan’ın, “Devletin askeri veya Emniyet teşkilatını alenen aşağıladığı” öne sürülerek cezalandırılması istendi.

Cumhuriyet’e açıklamalarda bulunan Emsal Atakan, “Yıllardır başka gençler öldürülmesin, katiller yargılansın diye adalet istedim. Adalet herkese lazım olacak. Yüreğim yanıyor, ben bir anneyim. 6 yılı aşkındır oğlum kara toprağın altında ama katiller geziyor. ‘Emri ben verdim’ diyenler oldu. Oğlumun davası bile açılmadı. Ben bir anne olarak katillere katil dediğim için yargılanacağım. İçim yanarken bana dava açılıyor. Bu çok acı. Neden yargılanacağım? Dilek Doğan’ı öldürenlere katil dediğim için. Katile katil denilmez mi?” dedi.

Atakan’ın ailesi yaklaşık 7 yıldır adalet mücadelesini sürdürüyor. Atakan’ın ölümü ile ilgili soruşturma ise tamamlanamadı.

(PİRHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler