Adana'da iş bırakma eylemi

Adana Adliye binası yapımında çalışan ve 5 aydır maaşlarını alamayan işçiler iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem üzerine kısa sürede inşaat alanına gelen şirket yetkililerinin maaşların 1 hafta içinde yatacağı sözünü vermeleri üzerine işçiler eyleme son verdi.

Adana'da iş bırakma eylemi

SiyasiHaber - Adana / Şafak Kurtoğlu

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yaptırılan ve tamamlandığında Türkiye’nin üçüncü büyük Adalet Sarayı olacak olan Adana Adliye binası inşaatında çalışan işçiler 5 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle inşaatın ortasında lastik yakıp eylem yaparak iş durdurdu.

Eyleme kısa süre sonra inşaattaki tüm işçiler de katıldı. Maaşlarını  5 aydır alamayan işçiler, yetkililer ile görüşme yapma talebinde bulundu. Kısa süre içerisinde inşaat  alanına gelen yetkililer ile eylem yapan işçiler arasında 30 dakikalık görüşme yapıldı.

Yapılan görüşme sonunda yetkililer, 1 hafta içerisinde işçilerin tüm maaşlarının yatacağının sözünü verdi. Maaşlarının yatacağı sözünü alan işçiler yaklaşık 2 saat süren eylemlerini bitirerek işbaşı yaptılar.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler