Adana’da HDP ve DBP dönüşümlü açlık grevi eylemi başlattı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Adana İl Örgütü, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin son bulması amacıyla HDP Seyhan ilçe binasında açlık grevi eylemi başlattı.

Adana’da HDP ve DBP dönüşümlü açlık grevi eylemi başlattı

 "Tecrit Kaybedecek Özgürlük Kazanacak" pankartının açıldığı açıklamada söz alan DBP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Yaşık kısa bir konuşma yaptı.

 Yaşık, Öcalan’ın özgürlüğü ve güvenlik sorununun artık sadece Kürtlerin gündeminde değil başta Ortadoğu halkları olmak üzeri Avrupa’da yaşayan birçok kurum ve kuruluşların gündeminde olduğuna dikkat çekti.

 Yaşık, "Hükümeti, en önemli barış gücü olan Sayın Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin derhal kaldırılması, halkımızı ve kamuoyunu tatmin edecek bir görüşmenin gerçekleştirmesini sağlamalıdır. Türkiye’nin barış ve demokratik çözüm sürecinde sorumluluk üstlenen, rol oynayan ve tüm demokratik kitle örgütlerini, kadınları, gençleri ve tüm kamuoyunu ağırlaştırılmış tecrit ve çözümsüzlüğün ortadan kaldırılmasına yönelik duyarlı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 3 grup halinde 2'er günlük açlık grevi eylemini başlatıyoruz" dedi.

Açıklama ardından ise  "İnsanlık Onuru İşkenceyi Yenecek" ve "Tecrit İnsanlık Suçudur" sloganı ile ilk grup açlık grevine başladı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler