Adana'da evlere 'Hizbullah-K' yazılı mermiler bırakıldı

Adana'nın Gülbahçe Mahallesi'nde yaşayan kimi ailelerin ev ve işyerlerinin kapıları ile araçlarının ön camlarına kimliği belirsiz kişilerce üzerinde kırmızı kalemle 'Hizbullah-K' ve 'Hizbulkontra' yazılı mermiler bırakıldı. Bırakılan tabanca mermilerinin av tüfeği fişeği ile bantlanmış olması dikkat çekti.

Adana'da evlere 'Hizbullah-K' yazılı mermiler bırakıldı

 

Durum, aileler tarafından sabah saatlerinde fark edildi.

Kapılarına bırakılan kurşunları alan aileler, polise haber verip, şikayetçi oldu. Ailelerden mermileri toplayan polisler, ailelerin ifadelerini aldı.

Hem evi, hem de işyerinin kapısına bu mermilerden bırakılan Fikret Yalçın isimli yurttaş, maruz kaldıkları bu durumun açık bir şekilde "ölüm tehdidi" olduğunu ifade etti. Yalçın, faillerin yakalanması için diğer ailelerle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Arabasının ön camına üzerinde 'Hizbulkontra' yazılı mermi bırakılan Fahrettin Arslan ise mermilerin özellikle Kürt ailelerin ev, işyerleri ve araçlarına bırakılmasının gözdağı amaçlı olduğunu dile getirdi.

Evinin kapısına bir mıknatısla birlikte bırakılan mermileri sabah saatlerinde evden çıkarken fark ettiğini belirten Turan Yıldırım da, gece hiç ses duymadığını söyledi.

Hem işyerlerine hem de evinin kapısına bırakılan mermilerden endişeli olduklarını söyleyen Neslihan Yalçın da kurşunların bırakıldığı işyeri ve evlerin açık hedef haline geldiğini kaydetti. (diha)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler