Adana’da 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe ‘iyi hal’ indirimi!

Adana’da 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan sanığa “İyi hal indirimi” uygulanarak 24 yıl hapis cezası 20 yıla indirildi.

Adana’da 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe ‘iyi hal’ indirimi!

AA’nın haberine göre, Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık D.A, ile müştekiler katıldı. Mahkeme savcısı, esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayarak, sanığın “cinsel istismar” ve “kişiyi hürriyetinden alıkoyma” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

İyi hal indirimi!

Daha önceki savunmalarında suçlamaları kabul etmeyip, iftiraya uğradığını iddia eden sanık D.A. ise son savunmasında, “Mahkemenin vereceği karara saygılıyım.” dedi. Mahkeme heyeti, sanık şoför D.A’ya “cinsel istismar” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçlarından 24 yıl hapis cezası verdi. Sanığın aldığı cezaya “iyi hal” indirimi uygulanarak ceza 20 yıla indirildi.

Ne olmuştu?

Adana’da ekmek dağıtıcısı olarak çalışan şoför D.A, 30 Temmuz 2017’de 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu için gözaltına alınacağını anlayınca kendisini bıçakla karnından yaralamıştı. D.A, hastanedeki tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler