Acun Karadağ ile birlikte 7 kamu işçisi gözaltına alındı (Güncellendi)

Yüksel Caddesi'ndeki "İşimizi geri istiyoruz" eylemcilerinden Acun Karadağ ile birlikte 7 kamu işçisi evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı.

Acun Karadağ ile birlikte 7 kamu işçisi gözaltına alındı (Güncellendi)

OHAL KHK’leri ile görevlerinden ihraç edilen ve “İşimizi geri istiyoruz” diyerek Ankara Yüksel Caddesi’nde yıllardır direniş sürdüren kamu emekçileri, polisin bir kez daha hedefi oldu.

Ankara’nın Yüksel Caddesi’nde devam “İşimizi geri istiyoruz” eylemcilerinde Acun Karadağ, bu sabah evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Gözaltı haberi Karadağ’ın Twitter hesabından kızı paylaştı. Paylaşımda, “Ben Acun Karadağ'ın kızı. Bugün bize günaydın olmadı. Evimizi bastılar annemi gözaltına aldılar. Bir de 3 tane kitap aldılar, aldıkları kitaplar çok komik” ifadeleri yer aldı.

Sabah saatlerinde düzenlenen operasyon ile Acun Karadağ ile birlikte, Yüksel direnişçileri Nazan Bozkurt, Mehmet Dersulu, Gülnaz Bozkurt, Armağan Özbaş, Merve Demirel ve Mahmut Konuk gözaltına alındı

Gazeteci Hüseyin Aykol’un “Türkiye’de Sol Örgütler”, Fatih Yaşlı’nın “Kinimiz Dinimizdir Türkçü Faşizm Üzerine Bir İnceleme”, Nicos Poulantzas’ın “Faşizm ve Diktatörlük” adlı kitaplara ise polisler tarafından el konuldu.

(MA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler