Acıbadem’de vatandaşlardan tarikat yurdu protestosu

Vatandaşlar Üsküdar Belediyesi’ne ait kamusal alanın 49 yıllığına ücretsiz olarak bir tarikat vakfına verilmesine karşı yürüyüş düzenledi.

Acıbadem’de vatandaşlardan tarikat yurdu protestosu

Cumhuriyet'in haberine göre Üsküdar Acıbadem Mahallesi’nde TİBAŞ Vakfı tarafından park ve belediye hizmet alanı yapılma şartıyla Üsküdar Belediyesi’ne verilen kamusal alan, 2019 yılında 49 yıllığına bedelsiz olarak Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'na kız öğrenci yurdu yapması için tahsis edilmişti. Mahalle sakinlerinin ilk günden itibaren tepki gösterdiği ve eylemler gerçekleştirdiği sürecin sonuna geliniyor.

Vakıf yetkililerinin yurt binasına öğrenci yerleştirmesi ve 28 Şubat Cuma günü yurt ve mescidi açacaklarını duyurmasıyla mahalle sakinleri Acıbadem Caddesi’nde yürüyüş düzenledi.

CHP’Lİ VEKİL SERA KADIGİL DE KATILDI

CHP’li vekil Sera Kadıgil’in de katıldığı protesto yürüyüşünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Mahalle sakinleri daha sonra tarikat yurdunun önüne gelerek basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, “Üsküdar Belediyesi’ni görevini yapmaya, Hilmi Türkmen’i halka cevap vermeye çağırıyoruz. Bu kaçak binayı yıktıracağız, hukuk kazanacak” ifadeleri kullanıldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler