Abdullah Gül döneminde tweet attı, Erdoğan’a hakaretten soruşturma açıldı!

Grafiker Harun Karanfilci'ye sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek iki soruşturma açıldı.Söz konusu soruşturmalardan birinin 2013 yılında yapılan bir paylaşıma dayanması ve o dönemde Cumhurbaşkanlığı makamında Recep Tayyip Erdoğan'ın değil, Abdullah Gül'ün olması dikkat çekti.

Abdullah Gül döneminde tweet attı, Erdoğan’a hakaretten soruşturma açıldı!

 

Reklamcı, tasarımcı ve grafiker Harun Karanfilci hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek iki ayrı soruşturma açıldı. Karanfilci bugün söz konusu soruşturmalar nedeniyle ifade vermek üzere savcılığa gitti.

İfadesinin ardından sosyal medya hesabından açılan soruşturmalara yönelik açıklama yapan Karanfilci, “Az önce ifademi verdim sıkıntısız bir şekilde ayrıldım. Arayıp soran arkadaşlara ve avukatım @fcgungorr ‘e teşekkür ederim. İki suçlama var biri “Cumhurbaşkanına hakaret” diğeri “darbe yanlısı hesap” olmak :)” ifadelerini kullandı.

 

Tweetin atıldığı dönemde Abdullah Gül cumhurbaşkanıydı

Cumhurbaşkanlığına hakaret davasının Van Güvenlik Şube tarafından açıldığını ifade eden Karanfilci, soruşturmaya neden olan söz konusu sosyal medya paylaşımının 2013 yılında yapıldığını, algı yönetimi yaptığının iddia edildiğini söyledi. Söz konusu soruşturmanın 2013 yılında yapılan bir paylaşıma dayanması ve o dönemde Cumhurbaşkanlığı makamında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, Abdullah Gül’ün olması dikkat çekti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler