Abdullah Cömert davası Balıkesir’de başladı

Abdullah Cömert davası Balıkesir’de başladı

Gezi direnişi sırasında polis tarafından öldürülen Abdullah Cömert davası “güvenlik” gerekçesiyle alındığı Balıkesir’de başladı

cömert-2

Antakya’da Gezi ayaklanması sırasında polisin attığı gaz fişeğinin isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert davası Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

cömert-1

‘Güvenlik’ gerekçesiyle Antakya’dan Balıkesir’e alınan davanın sanığı Ahmet Kuş, Mersin’de, tanıklar ise Hatay’da dinlenecek.

Duruşma heyeti, salonun küçük olması daha önceki duruşmaya katılan avukatlarla, aileler dışındaki izleyicilerin salondan çıkarılmasına karar verdi. Karar, salonda gerginliğe neden oldu.

ŞEHRİN GİRİŞİNDE DURDURMA VE ARAMA YAPILDI
Bu arada davayı takip etmek için Bakesir’e gelenler, şehrin girişinde durduruldu, araçlar arandı ve GBT kontrolü yapıldı. Ardından geçişlere izin verildi. Adliye önünde toplanan kitlelenin polis tarafından kamerayla kaydedilmesi tartışmalar neden oldu. Avukatlar, kamera kaydı alınmasına itiraz etti.

Davayı, Gezi şehitlerinden Ethem Sarısülük, Hasan Ferit Gedik, Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz’ın ailelerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi takip ediyor. (Etkin Haber Ajansı)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler