ABD'den İran'daki havayolu şirketleriyle ilişkili Türk şirketlerine yaptırım

ABD Hazine Bakanlığı, İran'daki havayolu şirketlerinden; Mahan Air, Caspian Air, Meraj Air, Pouya Air ile iş yapan kişi ve şirketlerle ilgili yaptırım kararı açıkladı. Toplamda 9 kişi ve kurumu hedef alan yaptırım açıklaması Türkiye'den bir kişi ve 4 şirketi de kapsadı.

ABD'den İran'daki havayolu şirketleriyle ilişkili Türk şirketlerine yaptırım

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'la nükleer anlaşmadan çekildiğini açıklamasına koşut İran'a yönelik yaptırım dalgası başlatan Hazine Bakanlığı'nın bugünkü açıklaması Türkiye'yi de etkisi altına aldı.

ABD Hazine Bakanlığı'nın bu kez toplamda 9 kişi ve kurumu hedef alan yaptırım açıklaması Türkiye'den bir kişi ve 4 şirketi de kapsadı.

Bunlar resmi açıklamada şöyle yer aldı:

''Gulnihal YEGANE, 3G LOJISTIK VE HAVACILIK HIZMETLARI LTD., OTIK AVIATION (a.k.a. OTIK HAVACILIK SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI), RA HAVACILIK LOJISTIK VE TASIMACILIK TICARET LIMITED, TRIGRON LOJISTIK KARGO LIMITED SIRKETI…''

Açıklamada 'Mahan Air ile bağlantılı olduğu' kaydedilen Gülnihal Yegane'nin kayıtlarda Gülnihal Yegane Akşit ve Gülnihal Kulak Yegane olarak da geçtiği aktarılarak, Şişli/İstanbul, Yeşilköy-Bakırköy/İstanbul ve Karabük-Kula/Manisa'da gözüken adresleri, hatta kimlik ve pasaport numaraları verildi.

Hepsi 'Mahan Air ile bağlantılı' diye geçen 3G'nin Altıntepe/İstanbul, Otik Havacılık'ın Şişli/İstanbul, Ra Havacılık'ın Kağıthane/İstanbul, Trigron'un Bahçelievler/İstanbul'daki açık adreslerine de açıklamada yer verildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler