ABD'de George Floyd protestocularının üzerine tanker daldı

ABD’de George Floyd protestoları ülkenin dört bir yanına yayılırken, ırkçı polis cinayetinin işlendiği Minneapolis’te otobanı kapatan protestocularının üzerine bir tanker sürüldü. Yaralanan ve ölenin olmadığı olay sonrası tanker şoförü gözaltına alındı.

ABD'de George Floyd protestocularının üzerine tanker daldı

 

ABD’de George Floyd’un ırkçı polis vahşetiyle öldürülmesine karşı protestolar sokağa çıkma yasaklarına rağmen devam ederken, cinayetin işlendiği Minneapolis’te binlerce gösterici üzerine bir tanker sürüldü. Olayda yaralanan ya da ölen olmadı.

Minneapolis’te otobanda toplanan ve yürüyüşe geçen protestocuların üzerine bir sürücü tanker sürdü. ABD’nin en büyük nakliyat firmalarından Kenan Advantage Group’a ait olan tanker, binlerce göstericinin olduğu noktada yavaşlamak yerine kornasını çalarak eylem alanına daldı. Protestocular, saygı duruşu yapacakları sırada tankerin üzerlerine geldiğini fark ederek hızla yol kenarına kaçıştı.

Protestoculardan yaralanan ve ölenin olmadığı olayın görüntülerinde tankeri durduran protestocuların şoförü tartakladığı görülüyor. Şoförün gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler