ABD uçakları Haseke’de iki Suriye askeri noktasını vurdu

Suriye ordusunun ABD askerlerini bir kontrol noktasından geçirmemesi üzerine yaşanan arbedede bir Suriyeli’nin ölümü ardından ABD, Haseke’de Suriye ordusuna ait iki noktaya hava saldırısı düzenledi.

ABD uçakları Haseke’de iki Suriye askeri noktasını vurdu

 

SiyasiHaber

Suriye’nin İdlib bölgesinde Türkiye, Rusya ve Suriye güçleri arasınsa gerginlik ve karşılıklı saldırılar yoğunlaşmışken, ABD uçakları Suriye’nin kuzeydoğusundaki Haseke’de Suriye ordusuna ait iki noktaya hava saldırısı düzenledi.

Bugün öğlen saatlerinde, ABD askerleri Suriye  ordusu denetimindeki bir kontrol noktasından geçmek isterken, buna Suriye askerlerinin engel olması üzerine arbede yaşanmıştı. Bu sırada toplanan göstericilerin ABD askerlerine taş atarak müdahelesi üzerine ABD askerlerinin ateşi sonucu bir Suriyeli yaralanmış, bir Suriyeli de ölmüştü.

Bu olayın ardından AA, Haseke’deki Tel Beyder üssünden havalanan iki Amerikan savaş uçağının, Hırbet Ammo bölgesinde Suriye ordusunun iki askeri noktasına saldırı düzenlediğini bildirdi.

Suriye’de ABD liderliğinde faaliyet gösteren uluslararası koalisyondan yapılan açıklamada, bir kontrol noktasında Amerikan askerlerine hafif silahlarla ateş açıldığı, bu ateşe karşılık verildiği belirtillirken AA’nın duyurduğu hava saldırısına ilişkin bir ifade yer almadı.

(SANA – AA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler