ABD: Türkiye'ye dair yaptırımlar konusunda kısa sürede karar vereceğiz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'ye karşı uygulanan yaptırımlar konusunda kısa sürede karar vereceklerini açıkladı.

ABD: Türkiye'ye dair yaptırımlar konusunda kısa sürede karar vereceğiz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ankara ziyaretinin ardından, Türkiye’ye karşı uyguladıkları yaptırımlara dair “Bu konuda kısa süre içinde bir karar vereceğiz” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Pompeo, ABD tarafının Türkiye'ye karşı uyguladığı yaptırımlarla ilgili kısa sürede karar vereceklerini açıkladı.

Bu yaptırımların bazılarının rahip Andrew Brunson ile ilgili olduğunu söyleyen Pompeo, Brunson’ın serbest bırakılması sonrası bunların gözden geçirileceğini açıkladı. Pompeo, “Bu konuda kısa süre içinde bir karar vereceğiz” dedi.

ABD yönetimi, Brunson krizi kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül hakkında yaptırım kararı almış; Türkiye’den çelik ve alüminyum ithalatına ek vergiler getirmişti.

Aynı süreçte, Rusya’dan S-300 alımı ve genel olarak ilişkilerin durumu gerekçe gösterilerek, Türkiye’ye F-35 savaş jeti teslimatı da askıya alınmıştı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler