Londra'da tutuklu Barış Akademisyenlerine destek

Londra'da akademisyenler, Türkiye'de tutuklanan Prof. Dr. Füsun Üstel ve Doç. Dr. Tuna Altınel’in serbest bırakılmasını istedi.

Londra'da tutuklu Barış Akademisyenlerine destek

Türkiye’de Barış Akademisyenleri Prof. Dr. Füsun Üstel ve Doç. Dr. Tuna Altınel’in tutuklanması İngiltere’nin başkenti Londra’da Başbakanlık Konutu önünde çok sayıda akademisyen ve kitle örgütü temsilcisi tarafından protesto edildi. Üstel ve Altınel’in serbest bırakılmaları talep edildi.

Academics For Peace – UK, Türkiye Halklarıyla Dayanışma Kampanyası (SPOT), The voice of free expression (İNDEX) ve Britanya Alevi Federasyonu’nun ortak çağrısı ile yapılan eylemde, ‘akademisyenlerin savaş istememe gibi bir görevi yerine getirmelerinin cezalandırılamayacağına’ vurgu yapıldı.

Evrensel’den Arif Bektaş’ın haberine göre, Türkiyeli akademisyenlerin yanı sıra bazı İngiliz akademisyenlerinin de katılarak destek verdiği eyleme, Yüksek Öğrenim Sendikası (UCU) Genel Merkezi de bir mesaj gönderdi. Mesajda akademisyenlerin tutuklanması kınandı ve derhal serbest bırakılmaları gerektiği belirtildi.

(Gazete Duvar)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler