8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlara su satmadı!

Kadıköy'de bulunan Efe Gıda ve Kuruyemiş’in işletmecisi, 8 Mart'ta eyleme katılan kadınlara su satmadı. İşletmecinin cinsiyetçi tutumunu duyan birkaç kadın o anları kaydederek su almayı denedi. Aynı yanıtı alan kadınlar, kadınlara su vermeyen erkeği teşhir etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlara su satmadı!

 

SiyasiHaber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadıköy Beşiktaş İskelesi önünde gerçekleştirilen etkinliğin ardından Kadıköy Halitağa Caddesi Gençlik Sokak üzerinde bulunan Efe Gıda ve Kuruyemiş isimli markete su almak için giden kadınlar işletmecinin ‘size su satmıyoruz’ söylemi ile karşılaştı. Cinsiyetçi tutumun kadınlar arasında gündem olmasının ardından birkaç kadın o anları kaydederek su almayı denedi ancak aynı cinsiyetçi tutum ile karşılaşıldı.

Kadınlar ise, “Nasıl su satmıyorsunuz, siz 8 Mart’ta kadınlara su satmıyor musunuz?” diyerek tepki gösterdi. Efe Gıda’nın işletmecisi ise ‘Evet’ yanıtını verdi. Kadınlar ise “Sizi teşhir ediyoruz, böyle bir şey yapamazsınız. Kamuya açık bir alan burası, herkese su satmak zorundasınız.” dedi.

 

Kadınlar teşhir etti!

İşletmecinin adını ve soyadını soran kadınlar, "Senin hakkında işlem başlatacağız. Kadınlara su satmamak ne demek, ayrımcılık yapmamak ne demek, göreceksiniz." dedi.

 

 

O görüntülerin sosyal medyaya yüklenmesinin ardından kadınlar, “#KadınDüşmanıEfeGıda” etiketi ile dükkana boykot çağrısı yaptı.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler