78 yaşındaki kadın 'saldırı hazırlığı var' denilerek gözaltına alındı

Nusaybin’de 78 yaşındaki Emine T.’nin evi “saldırı hazırlığı yapılıyor” iddiasıyla sabah saatlerinde basıldı. Emine T., gözaltına alındı

78 yaşındaki kadın 'saldırı hazırlığı var' denilerek gözaltına alındı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 8 Kasım gecesi birkaç saat arayla 70’li yaşlarındaki iki kadının evine baskın yapıldı.

Jinnews’in haberine göre, sabaha karşı 78 yaşındaki Emine T.’nin evine “Saldırı hazırlığı yapılıyor” gerekçesi ile baskın yapan polisler, 78’lik nineyi gözaltına alıp aynı gün akşam saatlerinde serbest bıraktı. Evine baskın yapılan Emine T. baskın sırasında mahallenin tüm giriş ve çıkışlarının tutulduğunu belirtti.

‘Kapıları kırdılar, her şeyi dağıttılar’

Hem bahçe hem de ev kapısının baskın sırasında kırıldığını dile getiren Emine T, “Gece saat daha 4 olmadan kapım çalındı. Benim de bir gözüm görmüyor. Daha ben ayağa kalkmadan her iki kapıyı da kırarak eve girdiler. Zaten evde tek başıma yaşıyorum. Tek odalık evime girdiler. İçeride ne var ne yoksa her şeyi dağıttılar. Sonra bana birkaç soru sordular. Sonrada beni karakolla götürdüler” dedi.

Eylem hazırlığı yapıyormuş!

‘Eylem hazırlığı’ yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığını dile getiren 78 yaşındaki kadın, “Karakolda bana bir sürü soru sordular. Daha sonra hastaneye götürdüler. Sonra da bıraktılar. Bunu neden yaptıklarını da bilmiyorum. Bu kabul edilemez. O gece yine bir kadının daha evine baskın yapmışlar. Benim bir sürü hastalığım var, gözlerim görmüyor. Kemiklerim sağlam değil, midem çalışmıyor bile. Bir neden yokken gözaltına alındım” diye konuştu.

 ‘Kıt kanaat geçiniyorum’

Tek göz odada yalnız başına yaşayan Emine T, “Benim ne eşim var ne de çocuklarım, tek başıma yaşıyorum. Bir odamda kıt kanaat geçiniyorum. Yardıma da ihtiyacım var. Devlet bunları görmezden gelirken, iddialar üzerinden beni zorla alıkoydu. Bana bunları yaşatanlardan hesap sorulacak mı?” diye sordu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler