5 öğrenciye cinsel istismarda bulunan 'din kültürü öğretmeni' tutuklandı

Diyarbakır'da, 5 öğrenciye cinsel istismarda bulunan ve dün gözaltına alınarak hakkında soruşturma başlatılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

5 öğrenciye cinsel istismarda bulunan 'din kültürü öğretmeni' tutuklandı

Diyarbakır’ın merkez ilçesi Yenişehir’de bulunan bir ortaokulda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni E.Y.’nin,5 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunmasının ardından dün polis tarafından gözaltına alınmıştı. Cinsel istismara maruz kalan yaşları 11 ile 14 arasında değişen 5 kız öğrencinin, Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) psikolog, avukat ve savcı eşliğinde ifadeleri alındı. E.Y.'nin ise Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği’nde polisler tarafından ifadesi alınırken, hakkındaki suçlamaları reddettiği öğrenildi. E.Y., işlemlerin ardından bugün Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile adliyeye sevk edildi.

Öğrencilere cinsel istismarda bulunan E.Y., savcılığa verdiği ifadenin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemede verdiği ifadenin ardından E.Y., tutuklanarak Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne konuldu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler