34 yıllık “Olof Palme’yi PKK öldürdü!” yalanı fos çıktı!

Palme suikastı dosyasının Başsavcısı Krister Petersson bugün katilin Stig Engström olduğunu ve 2000 yılında öldüğünü açıkladı. Tam 34 yıldır, CIA, MİT içinde olmak üzere bütün istihbarat örgütleri “Olaf Palme’yi PKK öldürdü!” yalanını tekrarlayıp durdu. Yalancının mumu yatsıya kadar yandı! 34 yıllık yalan fos çıktı!

34 yıllık “Olof Palme’yi PKK öldürdü!” yalanı fos çıktı!

SiyasiHaber

İsveç'in 28 Şubat 1986'da suikast sonucu hayatını kaybeden Başbakanı Olof Palme'nin dosyası 34 yıl sonra kapatıldı.

Palme suikastı dosyasının Başsavcısı Krister Petersson, basına yaptığı açıklamada, katil zanlısının 2000 yılında ölen Stig Engström olduğunu ve bu cinayeti onun tek başına işlediği sonucuna vardıklarını ifade etti.

Petersson, ölen katil zanlısını sorgulama ihtimalleri kalmadığı için artık dosyayı kapatmak durumunda kaldıklarını belirtti.

 

Katil zanlısı silah eğitimi aldı

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Palme'nin vurulduğu yerin hemen yanındaki Skandia finans şirketinde çalışan Engström, o gece binayı saat 23.19'da terk etti. İki dakika sonra da Palme vuruldu.

Engström, ifadesinde yolda yürürken kaldırımda sırt üstü yatan birini gördüğünü belirterek "Yerde kan gördüm. Metro istasyonuma gidip gitmeme konusunda tereddüt ettim." demişti.

Haberde, Stig Engström'ün silah eğitimi aldığı ve saldırıda kullanılana benzer bir tabancaya erişimi olduğu belirtildi.

Engström'ün silah koleksiyonu bulunan bir arkadaşının olduğu, bu kişinin Amerikan ordusunda bir süre görev yaptığı ve Magnum marka tabancalara özel ilgisi olduğu kaydedildi. Palme, Magnum'la vurulmuştu.

Sosyal Demokrat lider Palme, 34 yıl önce başkent Stockholm'ün merkezinde suikasta uğramıştı. Eşi Lisbet Palme ile gece sinemadan çıkarken vurulan Olof Palme, karnına isabet eden iki kurşunla kaldırımda can vermişti. Saldırıda Lisbet Palme de yaralanmıştı.

 

Tam 34 yıldır usanmadan tekrarlanan yalan

Palme’nin PKK tarafından öldürüldüğü yalanı CIA tarafından sızdırılan belgelerle piyasaya sürüldü. Bu sahte belgelerin üstüne atlayarak aynı yalanı şevkle tekrar eden öncelikle MİT ve Türkiye Hükümetleri oldu. Avrupa ülkelerinin istihbarat örgütleri de bu yalanı bıkıp usanmadan servis ettiler.

 

Yalanın kitabı bile yazıldı: Olaf Palme Cinayeti ‘Kuşbeyaz’

Bir takım gazeteci müsveddeleri de bırakalım bu yalanı tekrar etmeyi olay üzerine kitap yazma işine bile giriştiler. MİT eski yöneticisi Necdet Yula’nın oğlu, “gazeteci”, “yazar” Mehmet Ali Yula bunlardan biriydi. Olaf Palme Cinayeti ‘Kuşbeyaz’ adıyla bir kitap kaleme aldı. Bu kitapta Olaf Palme’yi PKK’nin ördürdüğü sözde ispatlanıyordu. Ekran ekran dolaşan Yula her yerde bu yalanı tekrarlayıp durdu.  Yaptığının gazetecilikle falan ilgisi yoktu, istihbarat örgütlerinin vermiş olduğu emirleri yerine getiren bir maşaydı. Besbelli ki babasının da yönlendirmesiyle bu işi yapmaya soyunmuştu.

pallll

Bütün hükümetler aynı yalanı tekrarladı

1986 yılından bugüne gelmiş geçmiş bütün hükümetler de bu kullanışlı yalanı pişkince kullandılar. Kürtleri kriminalize etmenin elverişli bir aparatı gibi görünüyordu bu yalan. PKK’nın Avrupa’da korku imparatorluğu kurduğu, büyük Avrupa şehirlerinde mafya tipi bir örgütlenme oluşturduğu, Avrupa’daki uyuşturucu trafiğini kontrol ettiği, bu trafikten çok büyük paralar kazandığı yalanlarıyla birlikte lanse edilen bu yalan tarihin tanık olduğu en pespaye kara propaganda örneklerinden biriydi. Gelmiş geçmiş bütün burjuva siyasetçileri bu yalana sarılmakta hiçbir beis görmediler.

palmeee

Bir örnek de Numan Kurtulmuş

Has Parti Başkanı’yken bir gecede saf değiştiren Numan Kurtulmuş da bunlardan biriydi. Çıktığı bir televizyon programında aynen şunları söylüyordu Kurtulmuş:

"Bu PKK terör örgütü eğer bu kadar çok şımartılır, semirtilir, beslenirse bir gün Avrupalı siyasetçilere de zarar verir. Vermedi mi? Verdi. Olaf Palme cinayetini unutmasınlar. Avrupa'nın en demokrat, en ılımlı siyasetçilerinden birisi olan Palme'yi PKK öldürdü. Yani Avrupa'nın göbeğinde dahi Avrupalı siyasetçilere karşı suikast yapabilecek bir terör örgütünden bahsediyoruz."

 

Ar damarı çatlar mı?

Bugün cinayeti soruşturan başsavcının yaptığı açıklamayla 34 yıldır tekrar edilenin tam boy bir yalan olduğu ortaya çıktı. Kara propagandanın en pespaye örneklerinden biri olduğu anlaşıldı. Bu yalanı biteviye tekrar edenlerin ar damarı çatlar mı acaba? Hiç sanmıyoruz, çatlayacak ar damarı yok onlarda!

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler