300 TL yevmiye ile Afrin'de savaşacak korucu aranıyor

Şırnak'ta koruculara günlük 300 TL yevmiye karşılığında Afrin Harekatı'na katılmaları için teklif sunuldu. Korucuların birçoğunun teklifi kabul etmediği belirtiliyor.

300 TL yevmiye ile Afrin'de savaşacak korucu aranıyor

Şırnak merkez ile Silopi, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde koruculuk yapan kişilere, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ÖSO'nun birlikte gerçekleştirdiği Afrin Harekatı'na katılmaları için teklif yapıldı.

TSK'nin teklifi, geçtiğimiz günlerde korucuların bulunduğu köy ve beldelerde bulunan karakollardaki rütbeli askerler tarafından duyurulurken, harekata katılmaları karşılığında günlük 300 TL yevmiye verileceği önerildi.

Korucuların teklifi kabul etmeleri için bazı korucubaşlarının da devreye konulduğu ve harekatta yer almak isteyen korucuların kısa bir süre askeri eğitimden geçirileceği öğrenildi.

Adı faili meçhul cinayetlere karışan korucu timleri harekata katılacak

Şırnak ve ilçelerinde 90’lı yıllarda adları birçok "faili meçhul" cinayete karışan ve yargılanan “Hançer” ve “Bayrak” timlerinden bazılarının söz konusu durum için isimlerini yazdırdığı, birçok korucunun ise teklifi kabul etmediği bilgisi edinildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler